Google a Apple sú americkí giganti, ktorí často medzi sebou súperia, a to nielen čo sa mobilnej divízie týka. Teraz však na verejnosť unikla bizarná správa o tom, že Google údajne kúpil Apple za 9 miliárd dolárov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Akokoľvek sa nad touto správou zamyslíš, musí ti byť hneď jasné, že ide o falošnú správu. Tá sa dostala na verejnosť po chybe v systéme Dow Jones. Samotný systém neskôr informoval, že šlo naozaj o zatiaľ neznámu technickú chybu. Pravdepodobne je za tento kúsok zodpovedný nový audítor, ktorý testoval funkcionalitu a náhodou poslal správu na verejnosť.

Na tejto chybnej správe by nemuselo byť nič zlé, avšak mohla obom spoločnostiam značne uškodiť. Našťastie bizarnosť bola až taká, že žiaden investor ju nepovažoval za dôveryhodnú.

To znamenalo, že žiadna z postihnutých spoločností neprišla k strate hodnoty akcií. Takáto transakcia sa teda nikdy neuskutočnila a aj keby áno, Google by musel investovať oveľa, oveľa, oveľa viac peňazí.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
38%
Páči sa mi to
13%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
13%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.