Pri prehliadaní internetu môžeme naraziť na mnohé weby, ktoré nie sú vždy tak skvelé ako sa môže na prvý pohľad zdať. Viacero stránok totiž po navštívení nechce používateľa pustiť späť. Nová funkcia v prehliadači Chrome bude vyhľadávať a označovať pochybné weby, ktoré nevyužívajú krok „späť“ a vďaka malému vylepšeniu ich úplne preskočí.

Niektoré stránky majú funkciu „späť“ zamietnutú z bezpečnostných dôvodov. Zväčša sa jedná o bankové systémy, no potom tu máme aj weby, ktoré blokujú tlačidlo návratu späť úmyselne, aby sa z nich používateľ len tak rýchlo nedostal von. Jediným spôsobom ako sa dostať preč je potom len výber predchádzajúcej stránky v histórii prehliadača, alebo opakované stláčanie tlačidla „späť“.

Stránkam blokujúcim tlačidlo „späť“ čoskoro odzvoní

Kto sa s takýmto webom ešte nestretol, tak mal zrejme šťastie. Internet je plný takýchto otravných adries, ktoré úmyselne zdržiavajú a blokujú používateľa v ďalšom prehliadaní iných stránok. Stopnúť tieto praktiky sa chystá Google Chrome, ktorý prinesie funkciu, aká mnohým dlho chýbala. Podľa najnovších správ z webu Chromium-Review budú tieto otravné weby označované vlajkami a následne preskočené pri vyvolaní tlačidla „späť“.

Nenechaj si ujsť
Google Chrome pre Android už onedlho prinesie veľmi vítanú funkciu

Zdá sa tak, že tieto manipulatívne stránky budú minulosťou a onedlho si s nimi tento prehliadač hravo poradí. Chrome navyše posunie Googlu tieto označené weby na analýzu. Vďaka tomuto drobnému, no významnému vylepšeniu sa tak môže zmenšiť počet webov, ktoré nám doteraz znepríjemňovali surfovanie po internete. Presný dátum príchodu tejto funkcie do praxe ale zatiaľ nie je známy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom