Vývojári webového prehliadača Chrome aktuálne pracujú na dvoch významných vylepšeniach, ktoré zvýšia tvoju bezpečnosť na internete a vylepšia zážitok z prehliadania webov na smartfóne.

Portál AndroidPolice nedávno informoval o tom, že Google v súčasnosti pracuje na zlepšení funkcie spravovania hesiel vo svojom prehliadači Chrome. Ten už síce nejakú dobu ponúka klasickú správu hesiel so základnými funkciami, no pokročilejšie možnosti, ktoré ponúkajú rôzne platené aplikácie, mu zatiaľ chýbajú. Jednou takouto funkciou je aj prevencia proti ukradnutiu prihlasovacích údajov.

Nový Chrome upozorní na uniknuté heslá

Tá funguje na takom princípe, že ak sa na internet dostanú nejaké prihlasovacie mená a heslá, ktoré používaš práve ty, daná aplikácia či rozšírenie ťa na tento fakt upozorní a ty vieš, že by si si mal svoje heslo čím skôr zmeniť. Google už podobnú funkciu svojim používateľom poskytuje, no tá sa dá získať iba nainštalovaním rozšírenia z obchodu.

Nenechaj si ujsť
Inkognito v Chrome stále nie je súkromné. Webové stránky našli spôsoby, ako obísť vylepšenia

Po novom by však mala byť k dispozícii natívne pre desktopové prehliadače a v Chrome pre Android. Funkcia je však už teraz dostupná v testovacej verzii Chromu s názvom Canary a ak teda používaš túto verziu, na portáli TechDows si môžeš pozrieť presný návod, ako ju spustiť.

Pohodlnejšie prehliadanie na smartfónoch

Okrem toho by sa mali používatelia Chromu pre Android dočkať menej otravných notifikácií na webových stránkach. Tie sa aktuálne zobrazujú takmer cez polovicu displeja, no po novom by mali byť menšie a mali by sa nachádzať v dolnej časti obrazovky, informuje XDA-developers. Nová verzia Chromu tak bude určite o niečo bezpečnejšia a hlavne pohodlnejšia na prehliadanie webov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom