Prehliadač Chrome patrí medzi najpoužívanejšie a to či už na mobilných zariadeniach, tak aj na počítačoch či notebookoch. Vďačí tomu príkladnej starostlivosti vývojárov, ktorí z neho za krátky čas spravili jeden z najlepších nástrojov na prehliadanie internetu.

Taktiež je predinštalovaný na každom Android zariadení (s výnimkou Číny, kde nie sú dostupné žiadne aplikácie Googlu), čo len zvyšuje jeho podiel na trhu. Už onedlho by však mala prísť aktualizácia, ktorá prinesie oveľa lepší spôsob ovládania a práce s kartami.

Inšpirácia sa nemusela hľadať ďaleko

Jedna z pripravovaných aktualizácií prinesie niečo, z čoho bude mať radosť väčšina používateľov. Prehliadač Google Chrome zrejme bude obsahovať navigačné gestá, s ktorými bude prehliadanie, navigácia a práca s kartami oveľa jednoduchšia a intuitívnejšia. Gestá budú podobné ako majú nové iPhony a ich systém iOS.

Prečítaj si tiež
Reklamy na YouTube čaká revolúcia. Google vymyslel spôsob, ako budú pre nás aj inzerentov výhodnejšie

Informácia pochádza z portálu, kde sú zverejňované rôzne novinky, ktoré sa v rámci systémov a aplikácii chystajú. Práve tam je zaznamenaná implementácia gest, no na aktualizácii sa stále pracuje a ešte nie je pripravená na distribúciu naprieč všetkými Android zariadeniami. Isté však je, že sa na tom už začalo pracovať a čas vydania bude záležať už len od toho, s koľkými problémami sa vývojári stretnú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom