Spoločnosť Google tento týždeň oznámila zmenu, ktorá by mala potešiť používateľov prehliadača Chrome pre Android. Google totiž premenuje funkciu zameranú na šetrenie dát a pridá k nej niekoľko vylepšení.

Názov tejto funkcie bude po novom režim „Lite“. Portál phonearena.com informoval, že funkcia bude aj napriek chýbajúcemu slovu „šetrič“ v jej názve aj naďalej komprimovať navštívené webové stránky pred ich prevzatím, čo bude mať za následok výrazné šetrenie dát. Podľa Google bude so zapnutým režimom „Lite“ možné ušetriť až 60 % mobilných dát.

Okrem ušetrenia dát sa môžeme tešiť aj na lepšie načítavanie stránok, pričom Google hovorí, že v niektorých prípadoch sa stránky načítajú výrazne rýchlejšie oproti surfovaniu bez zapnutej funkcie „Lite“.

Stránky sa budú pri šetriacom režime zobrazovať samozrejme bez obrázkov, no pokiaľ ich budeš chcieť načítať, tak to budeš musieť jednotlivo pri každom obrázku povoliť. Poteší, že pri každom nezobrazenom obrázku sa zobrazí informácia o tom, koľko dát bude potrebných na jeho zobrazenie.

Portál androidpolice.com však prišiel aj s jednou negatívnou správou. Pokiaľ by si režim „Lite“ rád využili aj na svojom počítači, žiaľ, momentálne to nebude možné. Tím vývojárov v tomto okamihu údajne neplánuje zaradiť režim „Lite“ do desktopovej verzie prehliadača Chrome.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom