Prehliadač Google Chrome tróni na vrchole rebríčkov njpoužívanejších prehliadačoc. Neustále prichádza s novinkami, ktoré vylepšujú celkový zážitok z jeho používania.

Tento týždeň spoločnosť Google vydala aktualizáciu, ktorá prináša viacero noviniek, no najmä ochranu pred vonkajšími hrozbami. Verzia nesie označenie 64 a postupne je vydávaná na operačné systémy Windows, MacOS a Linux.

Trvalé stlmenie kariet

V prehliadači pribudla nová funkcia, ktorá používateľovi dovoľuje stlmiť neželaný obsah. Mnoho stránok totiž po otvorení automaticky začne prehrávať videá (väčšinou reklamy). Funkcia je dostupná po kliknutí pravým tlačidlom na kartu a zvolení možnosti Vypnúť zvuk webu. Týmto nahradzuje možnosť Stlmiť kartu, ktorá bola dostupná v starších verziách. Výhodou novinky je, že zatiaľ čo stlmenie karty fungovalo len dočasne a po jej obnovení opäť hral zvuk, v tomto prípade pôjde o trvalé riešenie.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot/Google Chrome

Aktualizácia taktiež prináša podporu HDR pre všetky počítače s najnovším Windowsom 10 a kompatibilným monitorom. Okrem toho prichádza aj bezpečnostná záplata, ktorá používateľa ochráni pred bezpečnostnými chybami Spectre a Meltdown, ktoré boli odhalené začiatkom tohto mesiaca.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom