Dnes oslavujú populárne GIFy svoje 30. narodeniny. Vďaka nim sa stali naše konverzácie nielen na sociálnych sieťach oveľa pestrejšími.

Facebook sa pri tejto príležitosti rozhodol nielen oznámiť zopár zaujímavostí, ale používanie GIFov ešte viac vylepšiť. Poďme sa ale najskôr trochu pozrieť do histórie. Minulý rok poslali ľudia na Messengeri celkovo 13 miliárd GIFiek, pričom každú minútu to bolo až 25 000. Najväčšiu slávu zažili hneď v prvý deň nového roka 2017, kedy bolo ich poslaných viac ako 400 miliónov. Facebook si uvedomuje, že ľudia GIFká milujú a od dnes ich tak sprístupňuje aj pre komentáre na Facebooku. Stačí sa dotknúť GIF ikony pri písaní komentára a nájsť vhodný GIF, ktorý dokonale vystihuje tvoje pocity.

Nenechaj si ujsť
Čo znamená nová reakcia na statusy na Facebooku? Vieme, ako ju aktivuješ

Pre 30. výročie si Facebook pripravil aj 20 nových GIFov, ktoré vytvorilo GIPHY Studios a obsahujú známe internetové tváre. Je medzi nimi napríklad DNCE, Logan Paul, Amanda Cerny, DREEZY, Patrick Starr, Violet Benson, Wuz Good, Brandi Marie, či Landon Moss. Každý GIF je unikátny a môžeš ich nájsť vyhľadaním hashtagu #GIFparty alebo navštívením tejto stránky. GIFy síce existujú už naozaj dlhú dobu, no za poslednú dobu sa poriadne rozšírili. Facebook tvrdí, že za minulý rok sa ich posielanie v Messengeri strojnásobilo. Používaš GIFy pri komunikácií aj ty? Neváhaj sa s nami podeliť o tvoje obľúbené!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú