Všetci určite poznáme starý dobrý Facebook s jedinou možnou reakciou v podobe zdvihnutého palca. Neskôr však pridal nové reakcie, ktoré rozširujú možnosti používateľov, ako ohodnotiť príspevok či fotografiu. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Avšak teraz kreatívne oddelenie Facebooku pridalo ďalšie emoji, ktoré bude predstavovať symbol hrdosti vo forme dúhovej vlajky. K dispozícii počas celého júna. Ten je tradičným mesiacom, v ktorom sa konajú takzvané dúhové „pride“ pochody LGBT. Facebook v piatok pridal na svojich stránkach príspevok: „Veríme, že budeme vytvárať platformu, ktorá podporuje všetky komunity, a tak oslávime lásku a rozmanitosť tejto udalosti tým, že vám poskytneme špeciálnu reakciu.“


zdroj fotografie: Screenshot/Facebook

Táto reakcia však ešte nie je k dispozícii. Musíš si ju aktivovať týmto jednoduchým postupom:

  1. Prihlás sa do Facebooku
  2. Daj lajk na [email protected] stránku
  3. Odteraz by si mal byť schopný reagovať na príspevky vlajkou dúhy

Facebook dokonca umožňuje pridať si na svoju titulnú fotografiu dúhovú vlajku. Stačí, ak do vyhľadávania napíšeš „Pride“ a Facebook ti ponúkne výsledok v podobe „Oslávme pride“. Po kliknutí si budeš môcť vybrať z viacerých návrhov. Mnoho ľudí túto reakciu privítalo z nadšením, iní zas len neveriacky krútili hlavami. V ktorej kategórií si ty? Páči sa ti, čo si pre nás Facebook prichystal tentokrát?


zdroj fotografie: Screenshot/Facebook

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
2%
Páči sa mi to
10%
Chcem to
5%
Mám to
2%
Nepáči sa mi to
24%
Neznášam to
57%
O autorovi
Dávid Hrabčák
Som študent doktorandského štúdia na Technickej univerzite v Košiciach v odbore Multimediálne telekomunikácie. Moderné technológie sú pre mňa nie len niečo, čo študujem, ale aj koníček. Okrem technológií rád počúvam a tvorím elektornickú hudbu.