Segment prémiových smartfónov každý rok výrobcovia obohacujú o neskutočne výkonné modely, ktoré dokážu bez problémov zvládať aj tie najnáročnejšie úlohy. Na porovnanie rýchlosti používatelia používajú známy rýchlostný test, ktorý hostil nového zabijaka vlajkových lodí proti konkurentom od Samsungu a HTC.

V prvom rade je potrebné spomenúť, že všetky tieto kúsky aktuálne patria medzi svetovú špičku, kde si svoje miesto právom zaslúžia. Samsung Galaxy S8, HTC U11, ale aj OnePlus 5 dokážu rozhodne naplniť očakávania aj toho najnáročnejšieho používateľa. Ich výkon dosahuje doteraz nevídaných rýchlostí, za čo vďačia výkonnému procesoru Snapdragon 835 s 8 jadrami. Spomedzi týchto troch „titánov“ mierne zaostáva nová S8-ka, ktorej frekvencia procesora pri výkonnejšej štvorici jadier je nižšia o 100 MHz.

zdroj fotografie: Screenshot/Jerome Ortega/YouTube

Nenechaj si ujsť
Pochová nové OnePlus 5 v rýchlosti Xiaomi Mi6? Duel dvoch čínskych drakov

Najväčším favoritom je však rozhodne piaty zabijak vlajkových lodí, ktorý v porovnaní so svojimi súpermi obsahuje až dvojnásobnú kapacitu operačnej pamäte RAM, teda 8 GB. Svoje schopnosti táto trojica so špičkovým hardvérom preukázala v rýchlostnom teste, ktorý sa ako zvyčajne začal zapnutím všetkých smartfónov. Tento rozstrel jednodznačne vyhrala nová S8-ka, ktorú krátko na to nasledovalo nové OnePlus 5 a ako posledné skončilo HTC U11. Na rad prišlo spúšťanie rôznych aplikácií, ktoré mali preukázať schopnosti každého testovaného modelu.

Množstvo otváraných aplikácií bolo skutočne hojné a každý z testovaných smartfónov si s nimi dokázal podariť inak. OnePlus 5 si znova dokázalo obhájiť titul zabijaka vlajkových lodí, pretože sa mu v rýchlostnom teste podarilo konkurenciu poraziť s výrazným rozdielom. Je naozaj skvelé vidieť takto výkonné zariadenia v boji proti sebe, no bežný používateľ si pri používaní rozdiel vo svižnosti otvárania aplikácií zrejme ani nepovšimne. To ako si viedli tieto vlajkové lode počas celého testovania ti už prezradí priložené video.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom