Len pár dní po predstavení tohtoročného zabijaka vlajkových lodí od spoločnosti OnePlus sa už určite mnohí nevedia dočkať rýchlostných testov so zvyškom smartfónového sveta.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Keď svetu pred pár dňami zakladatelia mladej a dynamickej spoločnosti OnePlus predstavovali ich novú vlajkovú loď OnePlus 5, veľký dôraz kládli okrem duálneho fotoaparátu aj na výkon a samotnú optimalizáciu. Samozrejme sa očakávalo, že 5-ka príde s najnovším Snapdragonom 835, no špekulácie o tom, že by mohol obsahovať aj priam neuveriteľných 8 GB RAM, bralo veľa ľudí s rezervou. Hlavne pri zohľadnení faktu, že už 6 GB RAM je v dnešnej dobe stále prehnaná kapacita a väčšina svetových výrobcov zostáva naďalej pri 4 GB kapacite.

OnePlus 5zdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

Tentokrát tu máme speedtest, ktorý si na mušku vzal OnePlus 5 a najväčšieho čínskeho rivala – Xiaomi Mi6. Oba telefóny disponujú rovnakým čipsetom a interným úložiskom typu UFS. Pokiaľ ide o RAM, OnePlus sa môže v drahšej verzii pochváliť až 8 GB kapacitou, zatiaľ čo vlajková loď Xiaomi má „len“ 6 GB. Ako si teda poradil najnovší počin OnePlus v kombinácií s novým hardvérom a skvelo optimalizovaným prostredím proti Mi6-ke, ktorá je nadupaná v každom smere a má navyše slávne MIUI?

Nenechaj si ujsť
Len 3 dni po oficiálnom predstavení začíname testovať zbrusu nové OnePlus 5!
O autorovi
Dávid Borovsky
Študák na výške & technologický geek milujúci minimalizmus, gúglovský material design, zaujimajúci sa o makroekonómiu a politiku.