Len pár dní po predstavení tohtoročného zabijaka vlajkových lodí od spoločnosti OnePlus sa už určite mnohí nevedia dočkať rýchlostných testov so zvyškom smartfónového sveta.

Keď svetu pred pár dňami zakladatelia mladej a dynamickej spoločnosti OnePlus predstavovali ich novú vlajkovú loď OnePlus 5, veľký dôraz kládli okrem duálneho fotoaparátu aj na výkon a samotnú optimalizáciu. Samozrejme sa očakávalo, že 5-ka príde s najnovším Snapdragonom 835, no špekulácie o tom, že by mohol obsahovať aj priam neuveriteľných 8 GB RAM, bralo veľa ľudí s rezervou. Hlavne pri zohľadnení faktu, že už 6 GB RAM je v dnešnej dobe stále prehnaná kapacita a väčšina svetových výrobcov zostáva naďalej pri 4 GB kapacite.

OnePlus 5zdroj fotografie: Dávid Igaz/FonTech

Tentokrát tu máme speedtest, ktorý si na mušku vzal OnePlus 5 a najväčšieho čínskeho rivala – Xiaomi Mi6. Oba telefóny disponujú rovnakým čipsetom a interným úložiskom typu UFS. Pokiaľ ide o RAM, OnePlus sa môže v drahšej verzii pochváliť až 8 GB kapacitou, zatiaľ čo vlajková loď Xiaomi má „len“ 6 GB. Ako si teda poradil najnovší počin OnePlus v kombinácií s novým hardvérom a skvelo optimalizovaným prostredím proti Mi6-ke, ktorá je nadupaná v každom smere a má navyše slávne MIUI?

Nenechaj si ujsť
Len 3 dni po oficiálnom predstavení začíname testovať zbrusu nové OnePlus 5!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom