Pred pár mesiacmi nám kórejský Samsung predstavil inovatívny model Galaxy S8/S8+, ktorého hlavnou doménou je bezrámikový „Infinity“ displej. Takúto výbavu však dostane aj očakávaný phablet Galaxy Note 8, no rozdiely medzi prednými stenami týchto kúskov sú na prvý pohľad poriadne výrazné.

O pripravovanom Samsungu Galaxy Note 8 sme už počuli všelijaké chýry a podľa posledných únikov informácií vieme, ako bude táto novinka vyzerať. Teraz sa ale na sociálnej sieti Twitter objavila fotografia, na ktorej je jeho predná stena porovnávaná s tou, ktorú vo výbave nesie aktuálna vlajková loď Galaxy S8.

Menšie zaoblenie a ešte väčší displej

Na nej môžeme vidieť, že rohy S8-ky sú omnoho viac zaoblené ako je tomu pri Galaxy Note 8. Ten by mal byť podľa všetkého odhalený už 23. augusta, teda pred výstavou IFA 2017. Uhlopriečka jeho obrazovky sa bude pohybovať v rozmedzí od 6,3“ až po 6,5“ vzhľadom na porovnanie s panelom aktuálneho high-endu Samsungu. Rovnako ako terajší model Galaxy S8/S8+, tak aj nový Galaxy Note 8 bude disponovať rozlíšením 2560 x 1440 pixelov a ostane zachovaný aj pomer strán 18,5:9. Do oficiálnej premiéry nám ale ešte ostáva dostatok času, za ktorý sa rozhodne objavia ďalšie uniknuté fotografie či informácie.


zdroj fotografie: Twitter/@mmddj_china

 

Európa až v druhej vlne

Po predstavení Samsungu Galaxy Note 8 budú mať tú česť ho v septembri ako prví vo svojich predajniach uvítať zákazníci v USA, Spojenom kráľovstve a Južnej Kórei. Po nich budú až v októbri nasledovať ďalšie svetové trhy. Samsung však chce svoju novú vlajkovú loď predstaviť skôr, ako vyjde na svet výročný iPhone 8 od Apple. Tým sa chce vyhnúť prípadným nedorozumeniam ohľadom dizajnu. Tieto informácie potvrdil aj samotný CEO spoločnosti, DJ Koh, čo nás len utvrdzuje v tom, že fanúšikovia môžu počas augusta pokojne predstavenie novej Note 8-ky očakávať.

galaxy note 8zdroj fotografie: Tùng Hà

Nenechaj si ujsť
Je toto reálny dizajn očakávaného Samsung Galaxy Note 8?
Tromfne najväčšieho rivala?

Je však otázne či sa tomuto „Kórejčanovi“ podarí tromfnúť jeho najväčšieho konkurenta od Apple. Prinajmenšom spoločnosti z Cupertina narobí poriadne vrásky na čele. Tá bude mať s výbavou svojho iPhonu 8 čo robiť, aby dokázala novinku Samsungu poraziť. Títo dvaja rivali však nebudú jedinými, ktorí predstavia svoje nové modely. Už počas výstavy IFA 2017 sa môžeme tešiť hneď na niekoľko nových kúskov. Svoje zastúpenie na tejto akcii bude mať aj spoločnosť Huawei, Lenovo, LG či Sony a všetky z nich nám rozhodne nejaký ten nový smartfón ukážu. Na prelome augusta a septembra sa teda budú diať vo svete týchto zariadení veľké veci. My ti samozrejme o všetkých novinkách prinesieme aktuálne informácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom