Čítačky odtlačkov prstov zväčša poznáme ako samotné tlačidlo alebo vyhradené miesto, ktoré je jasne viditeľné a ľahko rozpoznateľné od ostatných. Apple sa však toto „pravidlo“ tento rok pokúsi zmeniť. Snímač odtlačkov prstov bude iPhone 8 podľa najnovších informácií umiestnený priamo v „jabĺčku“. 

Pred oficiálnym príchodom sa na internet dostáva čoraz viac uniknutých informácií, fotografií či renderov. Verný fanúšik tejto značky, EverythingApplePro, nedávno uverejnil video, v ktorom ukazuje rôzne kryty a ochranné sklá, no nás najviac zaujala maketa pripravovaného iPhonu. Solídne spracovaný kus kovu a skla, ktorý na prednej strane pokrýva obrovskú časť.


zdroj fotografie: Screenshot / EverythingApplePro

Na zadnej strane, sa podľa posledných renderov umiestnil modul duálneho fotoaparátu, ktorý je oproti predchodcovi vo vertikálnej polohe. V ňom sa ukrýva prisvetľovacia LED dióda, ako aj mikrofón pre zaznamenanie zvuku. Pod modulom sa nachádza už klasické logo výrobcu, ktoré je mierne zapustené do tela smartfónu. To naznačuje možnú prítomnosť čítačky odtlačkov prstov, ktorá by tak po novom mohla byť implementovaná priamo do loga.


zdroj fotografie: Screenshot / EverythingApplePro

V zverejnenom videu si môžeš taktiež všimnúť ochranné sklo, ktoré bude pokrývať prednú stranu smartfónu. Podľa jeho vyhotovenia by malo ísť o takmer bezrámikový displej. V hornej časti je výrez pre reproduktor, selfie fotoaparát, ako aj potrebné senzory priblíženia a okolitého svetla. Viac ti už ale prezradí nasledovné video.

Maketa zobrazená na tomto videu je dielom šikovnej čínskej spoločnosti, ktorá zobrala 8 uniknutých CAD výkresov a pretransformovala ich do reálnej podoby. Takto vytvorená maketa poskytuje človeku naozaj reálnu podobu a skutočný „dotyk“ iPhonu 8. Každopádne si myslíme, že Apple možno jemne pozmení dizajn, no to sa dozvieme až v septembri pri oficiálnom predstavení spolu s vylepšenými modelmi iPhone 7S a 7S Plus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom