banner-pixel
Galaxy Note 7 od Samsungu patrí medzi najkratšie predávajúce sa smartfóny na trhu. Výrobca musel jeho púť smartfónovým svetom predčasne ukončiť kvôli obrovským problémom s batériami, ktoré často vybuchovali. 

Od ukončenia predaja phabletu Samsung Galaxy Note 7 ubehli už takmer dva mesiace, no Samsung nám stále neprezradil dôvod explózií batérií jeho pochovanej vlajkovej lode. Najväčšiu vinu, samozrejme, pripísal dodávateľovi samotných akumulátorov, ktorým bola v tomto prípade dcérska spoločnosť Samsung SDI. Aj napriek dvom výmenným programom sa Samsungu nepodarilo z Note 7 spraviť užívateľsky bezpečný smartfón a my teraz zrejme vieme prečo.

galaxy-note-7-pricina-vybuchov

Kým Samsung pracuje na detailnom skúmaní a vyšetrovaní dôvodu explózií, technologický web nazývaný instrumental.ai zverejnil výsledky vlastného vyšetrovania. Zistenia spomínaného webu sú prekvapivé. Podľa expertov za výbuchy môže práve tenký dizajn smartfónu, ktorý batérii nedal „dýchať“. Batérie sa pri nabíjaní a vybíjaní totižto mierne rozpínajú až nafukujú, preto je potrebné im nechať niekoľko milimetrov voľného priestoru z každej strany. Po demontáži Galaxy Note 7 sa však zistilo, že Samsung toto nedodržal a batéria má po svojom obvode len veľmi málo priestoru. Ako sa hovorí v správe, nedostatok priestoru pre batériu spôsobil stlačenie kladnej a zápornej vrstvy batérie, čím došlo k explózii.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Agresívny dizajn sa teda výrobcovi veľmi nevyplatil a dúfame, že podobným chybám sa spoločnosť v budúcnosti vyhne. Samsung zatiaľ nepotvrdil korektnosť tejto správy a nie je známe ani to, kedy gigant odhalí svoju verziu pre príčinu výbuchov „Nout Sedmičiek“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom