banner-pixel
Popularita Samsungu Galaxy Note 7 je, bohužiaľ, odzrkadlením gigantických problémov s vybuchujúcimi batériami. Gigant z Južnej Kórei momentálne zachraňuje všetko, čo mu zostalo z reputácie a do vlajkovej lodi pre rok 2017, model Galaxy S8, vloží doslova prvé aj posledné. 

Popularita Note 7-čky je ale stále veľmi významná a to aj potom, čo Samsung zbiera posledné predané kusy po svete. Podľa spoločnosti Apteligent je neslávny phablet stále oveľa úspešnejší ako nedávno predstavené vlajkové lode popredných výrobcov. Na zozname sa pod Galaxy Note 7 nachádza napríklad LG V20 alebo zabijak vlajkových lodí OnePlus 3T. Na druhej strane, taký Google Pixel / Pixel XL sa od phabletu začína v predajoch výrazne vzďaľovať.

Samsung Galaxy S7 Edge môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

galaxy-note-7-sklo-1
zdroj fotografie: TheVerge

TIP: Batérie pre budúcoročné Samsungy bude možno dodávať LG

Štatistika je však poskladaná len zo smartfónov, ktoré boli predstavené v druhej polovici roka. Nenájdeme v nej teda veľmi populárne kúsky, ako Samsung Galaxy S7 alebo S7 edge. Príbeh tohto phabletu je takmer úplne na konci, nakoľko výrobca v týchto dňoch spustil poslednú softvérovú aktualizáciu, ktorá smartfón úplne odpojí od siete a znefunkční nabíjanie. Pre mnohých však ostane Samsung Galaxy Note 7 zakorenený ako historicky najlepší aj s prihliadnutím na veľké chyby.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom