banner-redmi-4aVyšetrovanie príčiny explózií niektorých phabletov Galaxy Note 7 sa chýli ku koncu a aj samotný Samsung potvrdil, že pozná výsledky vyšetrovania. Prezradiť to však podľa jeho slov stále nie je pripravený. 

Svoje odôvodnenie priniesol aj jeden web, podľa ktorého môže za výbuchy tenká konštrukcia, v ktorej batéria nemala dostatok miesta. Aby sa Samsung vyhol podobným problémom budúci rok, pravdepodobne bude musieť zmeniť dodávateľa batérií. Medzi potenciálnych dodávateľov sa radí aj LG Chem, teda v podstate konkurenčné LG. Ani jeden z výrobcov to síce zatiaľ oficiálne nepotvrdil, no hovorí o tom niekoľko zdrojov.

Samsung Galaxy S7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

samsung-bateria-anandtech

zdroj fotografie: Anandtech

TIP: Samsung vraj vie, prečo Note 7 explodoval, no zatiaľ to nie je pripravený prezradiť

Samsung sa doteraz držal od LG ďaleko ako to len šlo, no dlho tomu tak nebude. LG už totižto dodáva aj LCD displeje pre televízory giganta, keďže Sharp ich prestal vyrábať. Ktorý smartfón by teda mohol ako prvý prísť s batériou od LG? Ako prvá sa nám okamžite vybaví prichádzajúca vlajková loď Galaxy S8, no na ňu je ešte priskoro, keďže dizajnovanie, testovanie a výroba novej batérie trvá aj šesť mesiacov. Oveľa viac pravdepodobnejšie však vyzerá nástupca neúspešného Galaxy Note 7, ktorý budeme zatiaľ nazývať Note 8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom