banner-redmi-note2
V poslednom čase máme každý týždeň v našom výbere smarthodinky. Ani dnes to nieje inak. Okrem toho tu máme aj jeden telefón a niečo pre motorkárov, taktiež sa pozrieme aj na gadgety, ktoré sa týkajú nového konektoru USB Type-C.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Huawei Honor Band Zero (89,29 €)

Ide o okrúhle hodinky s minimalistickým dizajnom od čínskeho výrobcu Huawei. Hodinky chcú zaujať tenkou a kvalitnou konštrukciou a hlavne svojím dizajnom. Obsahujú bohužiaľ iba vlastný OS a nefarebný displej. Tieto dva mínusy ale na druhú stranu prispeli k lepšej výdrži batérie, ktorá vydrží až 14 dní. Použitý OLED displej je aj dotykový, no bohužiaľ, rozlíšenie známe nie je. Medzi funkcie patrí klasika – krokomer, monitor spánku, monitor dlhého sedenia, inteligentný budík a notifikácie. Upozornenia o správach a hovoroch budete dostávať vďaka Bluetooth 4.0 a váš smartfón musí mať Android 4.4.4 a vyšší alebo iOS 7.0 a vyšší. Najväčším mínusom týchto hodiniek je cena, ktorá stúpa až do výšky 90 eur, čo je podľa môjho názoru za takéto hodinky priveľa.

Kúpiť v Tinydeal.com

Qmart Q5 (26,78 €)

Náš výber gadgetov nie je len o praktických zariadeniach, ale aj o zaujímavých a absurdných veciach. Medzi ne patrí aj tento „hlúpy“ mobil, ktorý môže poslúžiť ako záložný telefón. Tento telefón podporuje MicroSIM karty a dá sa s ním volať cez 2G sieť. Na prvý pohľad vyzerá ako mobil pre starších ľudí, no tento telefón sa dá navyše spárovať s vaším smartfónom cez Bluetooth, pričom obsahuje funkciu „stráženia“. Keď sa od smartfónu oddialite, telefón vás na to upozorní. Ďalšími funkciami sú krokomer a funkcia diaľkovej spúšte. Z tohto telefónu si môžete pustiť aj pesničky, ktoré máte nahrané na MicroSD karte. Výdrž batérie je iba 2 dni. Súčasťou balenia sú slúchadlá a nabíjačka. Cena za tento podľa môjho názoru “praktický“ gadget je iba 26 Eur.

Kúpiť v Tinydeal.com

USB Type-C 3.1 redukcia na USB 3.0 (4,10 €)

Trh sa veľmi pomaly začína zapĺňať so smartfónmi, ktoré vymenili MicroUSB konektor za nový USB Type-C konektor. Medzi najlepšie vylepšenie, ktoré prinieslo USB typu C, patrí to, že už nikdy nebudete musieť riešiť orientáciu pri zapájaní kábla, pretože konektor je obojstranný. Nový konektor má však aj svoju nevýhodu, ešte nie je veľmi rozšírený a môžete pociťovať nedostatok káblov či nekompatibilitu. Vďaka tejto redukcii si budete môcť pripojiť do vášho smartfónu s USB Type-C akékoľvek USB zariadenie. USB je vo verzii 3.0 a dokáže presúvať dáta rýchlosťou 640 MB za sekundu. Cena je oproti klasickým MicroUSB redukciám vyššia, no za tú kompatibilitu to stojí.

Kúpiť v Tinydeal.com

USB Type-C 3.1 redukcia na MicroUSB (3,83 €)

Aj ďalší gadget je určený pre zariadenia s konektorom USB Type-C. Zariadenia, ktoré tento štandart podporujú, sú napríklad Apple Macbook 12, OnePlus 2 či nedávno predstavené Xiaomi Mi4c. Keďže sa USB Type-C len rozbieha, v súčasnosti nenájdete veľa príslušenstva, ktoré tento nový štandard podporujú, no aj na tento problém existuje riešenie v podobe USB Type-C redukcie na klasické, už zaužívané MicroUSB.

Kúpiť v Tinydeal.com

Držiak na mobil na motorku (11,06 €)

Posledný gadget je určený pre motorkárov alebo cyklistov. Ide o držiak na mobil, ktorý si môžete pripevniť na riadidlá. Držiak je určený pre smartfóny s veľkosťou od 3,5 do 5,5 palca. Mobil sa pripevní na držiak a je chránený voči vypadnutiu vďaka silikónovým úchytkám. Nainštalovanie na motorku je jednoduché a nepotrebujete na to žiadne extra príslušenstvo. Držiak sa dá otočiť o 360 stupňov. Jeho cena je prijateľných 11 eur.

Kúpiť v Tinydeal.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP