Majitelia zariadení s Androidom mohli doteraz využívať veľkú výhodu, ktorú im Google ponúkal. Bolo ňou bezplatné cloudové úložisko pre fotografie a videá, ktoré mohli nahrávať v rôznych formátoch. Google urobil zmeny v podmienkach používania aplikácie Fotky, ktorá už po novom neponúkne pre vybrané formáty videí neobmedzené bezplatné úložisko.

Fotky Google sú pre milióny ľudí ideálnym spôsobom ako bezplatne využiť cloudové úložisko pre zálohovanie svojich fotografií a videí. Po dlhom čase však spoločnosť upravila používateľom možnosti, kvôli ktorým si tak pre dostatok miesta v cloude budú musieť niektorí zaplatiť.

Malé zmeny väčšina ľudí nepocíti

Od 6. decembra tak už budú videá v nepodporovanom formáte nahrávané do obmedzeného úložiska. Platí to však pre formát RAW či VOB, ktoré síce nie sú pre bežných používateľov tak populárne, no niektorým bude táto zmena prekážať. Google stále podporuje rad známych formátov, medzi ktorými nechýbajú ani videá s príponou .mpg, .mod, .mmv, .tod, .wmv, .asf, .avi, .divx, .mov, .m4v, .3gp, .3g2, .mp4, .m2t, .m2ts, .mts či .mkv.

Nenechaj si ujsť
Google priniesol do Prekladača najviac zmien a úprav za posledných 12 rokov. Takto vyzerá po novom

Používatelia, ktorí tak boli doteraz zvyknutí na využívanie Fotiek Google aj pre nahrávanie už nepodporovaných formátov, si budú musieť strážiť zvyšnú kapacitu obmedzeného úložiska. V prípade jeho zaplnenia totiž budú musieť množstvo videí zredukovať, prípadne prejsť na platený plán.

Spoločnosť má vo svojej ponuke aj 100 GB cloudu za 2 € mesačne a tí náročnejší môžu využiť aj dvojnásobné úložisko za 3 € na mesiac. Pre najnáročnejších používateľov a veľké spoločnosti si Google pripravil aj 2 TB, 10 TB a 20 TB miesta za necelých 10 €, 100 €, respektíve 200 € mesačne pri najvyššej možnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom