Je to už dvanásť rokov, odkedy sa prvýkrát objavil Google prekladač. Jeden z najdôležitejších nástrojov komunikácie medzi ľuďmi z iných krajín sa za takú dobu zmenil na nepoznanie. Kým zo začiatku dokázal prekladať len z dvoch jazykov, tak dnes ich je presne 103 a každý rokov sa preložia miliardy prekladov. 

V poslednej dobe sa spoločnosť Google snaží zmeniť dizajn vo viacerých svojich aplikáciách. Postupne tak viacero z nich získava Material dizajn, ktorý spoločnosť ukázala ešte pred niekoľkými rokmi. Po Google Chrome, Gmaily či Google News sa zmeny dočkal aj Google prekladač, ktorý je po novom svetlejší, so zaoblenými rohmi a s novým fontom.

Ukladanie prekladov, štítky a dynamická stránka

Nový vzhľad je tak v súlade s ostatnými produktmi spoločnosti Google. Dizajnu dominuje biela, šedá a modrá farba, zaoblené rohy a písmo Product Sans. Novinkou je aj tlačidlo na vrchnej strane, ktoré umožňuje prekladanie dokumentov. To síce bolo možné aj v minulosti, no teraz je ľahšie sa k tomu dostať. Medzi podporované formáty patrí .doc, .docx, .odf, .pdf, .ppt, .pptx, .ps, .rtf, .txt, .xls, alebo .xlsx.

Pohodlnejšie je aj ukladanie a usporiadanie dôležitých prekladov, ktoré sa často používajú, prípadne ich dôležitosť spočíva v niečom inom. Ku každému prekladu si navyše môžeš zadať vlastný štítok, aby bola orientácie medzi nimi ešte jednoduchšia. Novinkou je aj dynamický web, ktorý reaguje na to, aká veľká je obrazovka. Pri zmenšovaní/zväčšovaní okna sa mení aj rozloženie prvok v prekladači, aby to najdôležitejšie bolo stále po ruke.

translate web redesign gif

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom