Hra Fortnite je súčasným fenoménom. Hrajú ju milióny hráčov po celom svete a okrem PC platformy, je hra dostupná aj na Xbox, Nintendo, PS4 či iOS. Stále však nie je k dispozícii pre zariadenia s Androidom.

Aj keď sa dlhšie hovorí o tom, že hra príde na systém Android každou chvíľou, stále sme sa nedozvedeli konkrétny dátum. Pred malou chvíľou však spoločnosť Epic Games oznámila zopár detailov o tom, akým spôsobom bude hra distribuovaná.

Len priamo zo stránky výrobcu

Nebude to však cez Google Play, ako by sa možno očakávalo. Namiesto toho, si používateľ stiahne inštalačnú aplikáciu priamo zo stránky výrobcu. Dôvody sú pritom jednoduché. Ten prvý je ten, že si výrobca chce zachovať priamy vzťah so spotrebiteľmi. Tým druhým, a zrejme podstatnejším, je otázka financií. Pri šírení aplikácie cez Google Play si Google ukrajuje 30 %, čo je relatívne vysoký podiel. Hlavne pri príjmoch, aké spoločnosť Epic z hry Fortnite má.

Prečítaj si tiež
Vo Fortnite nechávajú hráči vyniknúť svoju kreativitu. Najlepšie stavby, ktoré v hre vytvorili sú veľkolepé

Len v systéme iOS dokázala za prvé 3 týždne zarobiť 15 miliónov dolárov. Pri Androide sa očakáva, že zisky budú ešte vyššie, nakoľko je tu väčšia základňa používateľov. Zástupcovia Epic Games tiež vyvrátili akékoľvek pochybnosti ohľadom bezpečnostných rizík, ktoré by mohli na používateľov číhať. Každej aplikácii totiž používateľ môže udeliť len tie povolenia, ktoré sám uzná za vhodné. Spoločnosť Google sa zatiaľ k tomuto rozhodnutiu nevyjadrila.

Otázna ostáva Čína

Veľkým otáznikom však ostáva dostupnosť hry v Číne. Nakoľko je v tejto krajine Google Play zakázaný a na internet je zasadená relatívne striktná cenzúra. Počiatočné, celosvetové uvedenie hry na trh tak bude bez tejto ázijskej krajiny. Jediný trh s aplikáciami v Číne je prostredníctvom WeChat alebo obchodu Xiaomi.

Spoločnosť tak teraz skúma rôzne možnosti, ako hru priniesť aj do tejto krajiny. Hráčska základňa je tu obrovská a ľudia sú tu do podobných hier zbláznení. Dúfajme teda, že sa hry dočkáme už čoskoro. Nepotvrdené informácie hovoria o tom, že by sa tak malo stať pri predstavení smartfónu Samsung Galaxy Note 9.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom