Iba včera sme ťa informovali, že Fortnite sa z ničoho nič jednoducho vypol a nikto nevie, čo sa vlastne deje. Tvorcovia hry úporne mlčia a jediné, čo môžeš na oficiálnych kanáloch hry sledovať je čierna diera, ktorá údajne znamená definitívny koniec prvej kapitoly najhranejšej hry súčasnosti. Ako informuje Forbes, druhá kapitola je už na svete, dostáva množstvo noviniek aj nový trailer.

Päť miliónov fanúšikov Fortnite na celom svete momentálne smúti. Milovaný i nenávidený herný fenomén je totiž od nedele nehrateľný a jediné, čo v hre môžeš momentálne vidieť, je čierna diera. Myslíš, že je to nuda? Stovky tisíc fanúšikov s tebou nesúhlasia. Áno, oficiálne kanály, livestreamy či Twitch, na ktorých sa nezobrazuje nič okrem čiernej obrazovky, netrpezlivo sledujú stovky tisícov fanúšikov, ktorým sa až doteraz nedostávalo odpovede na to, čo sa s hrou vlastne deje.

Iba pred malou chvíľou Fortnite dostal 9 GB patch, ktorý znamená len jedno – vstup do novej kapitoly. A máme sa na čo tešiť. Prvý trailer ku hre sľubuje plávanie, potápanie, truhlice s pokladom, lovenie lootu, lode, nové modely zbraní, bláznivé skiny… je toho veľa.

Samozrejmosťou je úplne nová herná mapa, ktorá má byť podľa všetkého zahalená hmlou, pre úplné odkrytie budeš musieť preskúmať každý jej kúsok. Herný svet má byť rozdelený na 13 rôznych lokalít, každá má ponúkať špecifické nástrahy i unikátne prostredie. Povedané rýchlo a jednoducho – toto nie je žiadny malý update, toto je prakticky nová hra.

Neprehliadni tiež
Elon Musk na Twitteri perlil. Hráči Fortnite sú podľa neho „veční panici“

Riskantný marketing

Rozhodnutie tvorcov vypnúť hru bez akéhokoľvek oznámenia a nechať milióny hráčov v neistote je prinajmenšom neštandardné, zdá sa však, že Epic Games sa riskantný krok vyplatil, keďže za posledné dva dni sa na sociálnych sieťach o žiadnej inej hre toľko nerozprávalo. Najlepším dôkazom sú spomenuté tisícky hráčov, ktorí dokázali hodiny sledovať čiernu obrazovku a čakať na zázrak.

Epic Games

Prečítaj si aj
Jeden z najznámejších streamerov sveta prezradil, ako si dokáže mesačne zarobiť hraním Fortnite až 500 000 dolárov

Ak by ťa zaujímalo, koľko táto „virálna kampaň“ Epic Games stála, vedz, že nešlo o drobné.  Business insider odhadol, že len za minulý rok dokázal Fortnite vyprodukovať profit 2,4 miliardy dolárov, čo pri vypnutí hry predstavuje stratu približne 6,6 milióna dolárov na deň. Druhá kapitola Fortnite už by mala byť dostupná, prvá sezóna potrvá do 12. decembra 2019.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom