Štúdio Epic Games si pre hráčov Fortnite pripravilo veľké a hlavne nečakané prekvapenie. Po tom, čo včera vo večerných hodinách malo dôjsť k spusteniu novej sezóny, tak namiesto nej vidia hráči len čiernu dieru. Hra bola navyše vymazaná aj na službe Twitch a rovnaká animácia čiernej diery sa nachádza aj v oficiálnom obchode. Celé to nesie označenie The End, čo viacerých hráčov vystrašilo, že došlo k jej zrušeniu – píše Cnet.

Zostala len čierna diera

Všetky oficiálne účty Fortnite momentálne ukazujú len jedno – čiernu dieru. Ako je z jej definície známe, tak pohlcuje všetko okolo seba a nič z nej nedokáže uniknúť. Dokonca ani svetlo.

Na týchto účtoch prebieha od včerajšieho večera živé vysielanie, počas ktorého sa vedľa čiernej diery objavujú rôzne číselné kombinácie, ktoré však nemajú žiadnu nadväznosť (minimálne nie priamo viditeľnú).

Vznikajú tak nové teórie a ľudia sa snažia tieto „kódy“ rozlúštiť. Podľa niektorých sú to GPS súradnice, podľa iných to odhaľuje nové postavy v hre či dokonca koniec celej hry. Zrejme najpresnejšie vysvetlenie je využitie šifry, kde jednotlivé čísla predstavujú slová – ukazuje používateľ @ShiinaBR.

Dokonca sa podarilo získať aj zdrojový kód, ktorý ukazuje trvanie čiernej diery. The-End skončí už 15.10 presne o polnoci, no čo sa bude diať potom je zatiaľ nejasné. Aj v tomto prípade sa vytvára niekoľko hypotéz s rôznou pravdepodobnosťou.

Môže Fortnite skončiť?

Aj keď nič nie je nemožné, tak pravdepodobnosť, že hra skončí je takmer nulová. Stále totiž ide o niečo, čo zarába milióny dolárov a hrá ju nesmierne veľa ľudí.

Nikto predsa nezatvorí baňu, ak je ešte plná zlata. Dôvod aktuálneho stavu je oveľa prozaickejší. Podľa všetkého sa chystá 2. kapitola hry, ktorá prinesie novú mapu a kopec ďalších noviniek. Ukazuje to aj fotografia z talianskeho App Store, kde sa objavili doposiaľ nevydané obrázky z hry.

Viacerí používatelia pritom hlásia, že Fortnite na mobilných zariadeniach s iOS získal veľký update, ktorý má viac ako 5 GB. S určitosťou tak možno povedať, že si pre nás štúdio chystá niečo veľmi veľké.

Rozuzlenie celej tejto záhady sa dozvieme už dnes o polnoci, kedy skončí spomínaná udalosť The-End. Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že sa začne úplne nová kapitola hry Fortnite, ktoré vnesie do sveta množstvo noviniek, ktorým opäť podľahnú milióny hráčov po celom svete.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom