Hranie hier, vlogovanie či streamovanie zažíva už nejaký ten čas obrovskú popularitu. Spojenie hrania hier a následného streamovania už nie je len akousi zábavkou, ale pre mnohých aj hlavným príjmov peňazí, kde sa rozhodne nejedná o malú sumu.

Príkladom toho je aj zrejme najpopulárnejšia streamingová platforma Twitch a mladík z USA, ktorý vďaka hraniu Fortnite zarába mesačne viac než by sa ti snívalo. Mnohí si možno hovoria v akej dobe to žijeme, keď youtuberi či streameri tvoria pre mladých vzory a ich platy sa pohybujú v stovkách tisíc eur mesačne.

Nuž, aj na takýto druh zamestnania treba určitý typ odvahy, množstvo času, tréningu či tvrdú prácu, bez ktorej nie sú koláče. Potvrdil to aj spomínaný streamer z USA, ktorý prezradil aj to, ako zarábať vďaka streamovaniu.

Prečítajte si tiež!
Nvidia predstavila novú grafiku GeForce RTX 2060. Špičkový výkon ponúka za dostupnú cenu

Viac než 500 000 dolárov mesačne

Takýmto zárobkom sa môže pochváliť len málokto, no jedným zo šťastlivcov je len 26-ročný Tyler Ninja Blevins. Najsledovanejší streamer na Twitchi streamuje hranie online hry Fortnite, ktorá pobláznila už nejedného z nás. Ak sa pýtaš, ako je možné takýmto spôsobom zarobiť obrovskú sumu peňazí, Tyler sa zdôveril s tým, ako dosiahol tento online úspech z pohodlia domova on sám.

V súčasnosti sa zaraďuje medzi najlepšie platené osoby v rámci youtuberov, streamerov či hráčov e-športov. Za jeho zárobok vďačí predovšetkým platiacim Twitch odoberateľom, ktorých je viac než 160 000. Tí, ktorí platia poplatok 5 dolárov mesačne, automaticky získajú prémiové konto, ktoré poskytuje množstvo výhod. Z každého prémiového konta získa Tyler 3,5 dolára. Ďalšie zárobky prichádzajú napríklad z YouTube videí, sociálnych sietí a od viacerých sponzorov či darcov.

Hraniu videohier sa venuje naplno už niekoľko rokov, no v čase keď začínal so streamovaním súčasne študoval a pracoval vo fastfoode. Za to, čo dosiahol, patrí veľká vďaka aj hre Fortnite, ktorá je súčasným herným fenoménom nielen podľa Tylera.

O populárnosti tejto hry hovorí aj veľký záujem napríklad známych rapových mien. Jedným z nich je aj Drake, ktorý taktiež podľahol online hraniu Fortnite a dlhší čas sledoval aj streamovanie Tylera. Nakoniec sa im podarilo zorganizovať aj Fortnite duel, ktorý prelomil rekord v počte konkurenčných sledovateľov na Twitchi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom