Pre milovníkov športu a fitnes je na trhu dostupná celá rada tých najrôznejších náramkov. Žiaden z týchto doplnkov sa ale nevyrovná tomuto štýlovému kúsku. Fitnes prsteň Motiv je nenápadným a vybaveným pomocníkom, ktorý obsahuje všetky potrebné funkcie pre zaznamenávanie aktivít používateľa.

Inteligentné hodinky, či náramky sú užitočným pomocníkom pre každého športovca, ktorého však teraz dostane nový, ešte dokonalejší fitnes doplnok. Prsteň Motiv bol predstavený síce ešte počas minulého leta, no teraz sa z neho stáva plnohodnotný gadget. Výrobca mu totiž pridelil aj chýbajúcu kompatibilitu so systémom Android. Tento okrúhly a nenápadný fitnes prsteň tak už pracuje s oboma najpopulárnejšími operačnými systémami pre smartfóny.

Motiv bol navrhnutý, aby na prste používateľa vydržal 24 hodín denne až počas 5 dní. V prípade potreby ho je možné nabiť malou nabíjačkou, ktorú môže každý nosiť aj na svojej kľúčenke. Pri používaní však tento malý doplnok dokáže uspokojiť všetky očakávania. Ponúka totiž rad monitorovacích funkcií, podobne ako väčšie fitnes náramky, či hodinky. Svojim elegantným dizajnom a bohatou ponukou možností za cenu 170 € si tak Motiv získa priazeň nejedného záujemcu.

Motiv dokáže pracovať na prste používateľa počas celých 5 dní. Obsahuje v sebe vstavanú pamäť, ktorá nenúti používateľa k neustálemu zálohovaniu dát v smartfóne.

Tento fitnes prsteň je dostupný v dvoch farebných prevedeniach. Takto vyzerá v čiernom šate…

…a takto v ružovej verzii.

Vo výbave tohto doplnku nechýba ani snímač tepu srdca, s ktorým zvládne monitorovať fitnes aktivity, ale aj spánok.

Prsteň zaznamenáva všetky aktivity, pre ktoré si môže používateľ stanoviť ciele v špeciálnej aplikácii. Tá je dostupná ako pre iOS v App Store, tak aj pre Android v Obchode Play.

Nenechaj si ujsť
Návod: Pre Mi Band 3 je dostupná aj čeština. Takto ju nainštaluješ

Motiv hravo zvláda monitorovať aktívny čas používateľa, tep jeho srdca, spálené kalórie, prejdenú vzdialenosť, druh vykonávanej aktivity, počet krokov, či dĺžku spánku.

Výrobca po objednávke pošle zákazníkovi súpravu, vďaka ktorej si môže vybrať tú správnu veľkosť prsteňa.

Pre čo najlepšie výsledky monitorovania by mal používateľ nosiť tento prsteň na ukazováku, prostredníku, alebo prstenníku na pravej, či ľavej ruke.

Samotná spoločnosť odporúča nosiť jej prsteň neustále, pričom nebude zaťažovať prst ani pri dlhodobom nosení. Je totiž vyrobený z ultra-ľahkého titánu a vďaka svojmu spracovaniu sa nebude pri používaní o nič zachytávať.

Taktiež mu nechýba odolnosť voči vode, čo ho predurčuje aj k využitiu pri plávaní.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi Mi Band 3 prináša nálož nových funkcií. Zachoval si veľmi nízku cenu a dlhú výdrž

Nevadí mu ani umývanie rúk, alebo sprchovanie.

V balení dostane zákazník aj 2 magnetické nabíjačky, ktoré sa automatický pripnú k prsteňu. Jeho výdrž na jedno nabitie sa pritom pohybuje od 3 do 5 dní.

Doba nabíjania je 90 minút. Jednu nabíjačku si môže používateľ nechať doma a tú druhú môže pokojne nosiť na kľúčenke, aby mohol prsteň nabíjať naozaj kdekoľvek.

Motiv je možné spárovať s iPhonom 5S a novšími modelmi. Spolupracuje tiež s Androidmi, no zatiaľ len s vybranými modelmi.

Nenechaj si ujsť
Samsung bude konkurovať Applu novými smart hodinkami. Prinesú poriadne vylepšenia

Zoznam kompatibilných Android smartfónov s prsteňom Motiv:

  • Samsung Galaxy S7
  • Samsung Galaxy S7 Edge
  • Samsung Galaxy S8 and S8+
  • Samsung Galaxy S9 and S9+
  • Samsung Galaxy Note 5
  • Samsung Galaxy Note 8
  • Google Pixel and Pixel XL
  • Google Pixel 2 and Pixel 2 XL
Cena tohto fitnes prsteňa je 170 €, pričom si ho môže každý už teraz objednať na oficiálnej stránke. Pri kúpe 2 kusov čaká na zákazníka 17 € zľava.

Fitnes prsteň Motiv je dôkazom napredovania vývoja tohto druhu doplnkov, ktoré sa stávajú čoraz kompaktnejšie. Po populárnych náramkoch, či dokonca náhrdelníkoch, je tento prsteň ešte lepším prostriedkom pre monitorovanie športových a iných aktivít. Tento malý gadget totiž v sebe obsahuje všetko to, čo by od neho používateľ čakal a navyše nestojí celý majetok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom