Po nedávnej aktualizácii náramku Xiaomi Mi Band 3, ktorá priniesla možnosť jeho používania v angličtine, je tu ďalší spôsob, ako si jeho používanie ešte vylepšiť. Dostupný je totiž upravený firmvér, vďaka ktorému sa náramok preloží do češtiny.

Vznikol na portáli geekdoing.com a stojí za ním používateľ menom Kirill. Aj keď je inštalácia firmvéra o čosi zložitejšia, zvládne ju aj laik. Nižšie nájdeš kompletný postup krok po kroku, ako dostať do svojho Mi Bandu 3 češtinu. Za prípadné problémy so zariadením nezodpovedáme a všetko vykonávaš na vlastné riziko.

Čo budeme potrebovať

Kúpiť Xiaomi Mi Band 3 za jednu z najnižších cien na trhu

Ako na to

V prvom rade je nutné v samotnej aplikácii Mi Fit mať zapnutú viditeľnosť náramku. Zamier do svojho profilu v aplikácii, vyhľadať položku Viditeľnosť a aktivuj túto funkciu.

Následne nainštaluj aplikáciu GadgetBridge a udeľ jej všetky právomoci, ktoré od teba bude vyžadovať. V aplikácii klikni na modré tlačidlo „+“ a počkaj, kým vyhľadá náramok. Vyhľadávanie môže trvať aj pár minút a môže byť neúspešné, v takom prípade natvrdo ukonči aplikáciu a spusti vyhľadávanie znova.

Ak ho nájde, klikni naň a následne sa vráť späť. Po tomto kroku sa začne proces párovania a budeš vyzvaný, aby si stlačil tlačidlo na náramku. Po spárovaní sa náramok objaví v hlavnom menu a bude pri ňom viditeľný status „pripojené.“

Po tomto si stiahni najnovší firmvér 1.3.0.8. Po stiahnutí otvor prehliadač súborov a otvor daný súbor. Po vyzvaní na zvolenie aplikácie na otvorenie vyber zo zoznamu GadgetBridge. Následne ti vyskočí okno, v ktorom budeš opýtaný, či chceš firmvér skutočne inštalovať. Po odkliknutí sa začne samotná inštalácia, po ktorej ti bude fungovať čeština bez akýchkoľvek problémov (je nutné mať telefón v češtine alebo slovenčine).

Treba brať ale ohľad na to, že preklad nie je ešte kompletný a nejaké malé chybičky sa môžu stále vyskytovať. Vývojári však na tom pilne pracujú a preto treba neustále sledovať vlákno (viď. upravený firmvér).

Po úspešnej inštalácii bude väčšina systému v češtine:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom