Naše trhacie kalendáre sú nachystané a ich koniec značí dátum 14. apríl. Práve vtedy sa začne vysielať ôsma a zároveň posledná séria seriálu Game of Thrones z produkcie HBO. Iba nedávno sme sa dočkali prvého plnohodnotného traileru, ktorý nás zároveň pripravuje na finálnu bitku.

Tá sa natáčala dlhých 11 týždňov výhradne v noci, pričom sa v nej proti sebe postaví armáda mŕtvych proti armáde živých. Jej názov znie Battle of Winterfell (Zimohrad), no herci a tím túto brutálnu trojmesačnú produkciu poznajú pod názvom “The Long Night“. Najnovšie informácie dokonca hlásajú, že sa naozaj máme na čo tešiť.

Finálna bitka Game of Thrones

Režisérom tejto epizódy je Miguel Sapochnik, ktorý zároveň vyhral ocenenie Emmy za jednu z najlepších častí seriálu, “The Battle of the Bastards“. Finálna bitka bude vôbec najdlhšie pretrvávajúcim súbojom v histórii kinematografie. Porazí tak aj 40-minútovú scénu Helm’s Deep zo série Pán prsteňov.

Práve túto scénu režisér študoval a bral si z nej inšpiráciu, aby v divákoch nenavodil pocit “bojovej únavy”. Ako sme spomínali vyššie, Bitka za Zimohrad sa natáčala 11 týždňov počas dlhých nocí, mrazivých teplôt a krutých podmienok. Štáb sa tak nevyhol ani rôznym zraneniam, mdlobám na pľaci či astmatickým záchvatom jedného člena tímu.

Nepôjde tak len o najväčší súboj v seriáli Game of Thrones, ale o vôbec najdlhší a najepickejší súboj v histórii filmov a seriálov. Na Slovensku sa ôsma séria začne vysielať 15. apríla o 03:00 ráno, pravdepodobne hneď s českými titulkami. Na dabing si potom počkáme ďalší týždeň.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom