Mafiánsky kúsok majstra žánru, režiséra Martina Scorseseho, The Irishman, sa v ponuke Netlixu objaví už o týždeň, a launch trailer k veľkolepej snímke jasne dokazuje, že nás čaká najlepší mafiánsky film poslednej dekády. 

Príbeh The Irishman nás zavedie do povojnovej Ameriky a rozpovie príbeh nájomného mafiánskeho zabijaka Franka „Íra“ Sheerana (Robert de Niro), ktorý údajne zlikvidoval viac než 25 ľudí. De Nira budú na plátne sprevádzať aj ďalšie mafiánske legendy v podobe Joea Pesciho či Al Pacina.

Rozpočet 159 miliónov bol vo veľkom použitý aj na CGI efekty a omladenie hlavných postáv, keďže zmienení umelci už majú vo filmovej branži čo-to za sebou. Dej sa teda bude odohrávať počas niekoľkých dekád De Nirovho života, čo nakoniec dokazuje aj stopáž, ktorá prekračuje 3 a pol hodiny. To sa dnes len tak často nevidí.

Film už mal premiéru počas filmového festivalu v New Yorku, kde ho kritici označili za majstrovské dielo a najlepší film Martina Scorseseho. To už o niečom svedčí a obrovské očakávania ešte o niečo zvyšuje. V ponuke Netflixu sa novinka objaví presne o týždeň, 27. novembra.

Prečítaj si aj
Toto sú filmy, ktoré prídu do kín v novembri a ani jeden z nich by si nemal vynechať

Zaujímavosťou je, že aj keď sa The Irishman v našich kinách vôbec nepremietal a v Spojených Štátoch ho veľké siete kín odmietli, predsa len sa do menších kinosál dostal a môže tak zabojovať o ocenenie Filmovej akadémie. Jedným z kritérií na Oscarovú nomináciu totiž podľa Liveabout je, že film sa musí aspoň týždeň premietať v kinách v L.A. To teda The Irishman spĺňa a my budeme veľmi prekvapení, ak by sa v zozname nominovaných mafiánska snímka neocitla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom