Na Slovákov sa chystá ďalšia vlna zdražovania. Nový cenník Skylinku pre internetovú a satelitnú televíziu vstupuje do platnosti 1. februára 2024 Nekončí to však len pri Skylinku, zmeny v cenníku zverejnil aj operátor freeSAT.

V tabuľkách nižšie prinášame prehľad a všetky zmeny, ktoré sa ťa v najbližších týždňoch dotknú.

Prehľad zmien – satelitná televízia Skylink
Balíček Popis zmeny (Pôvodná cena)/Nová cena
CANAL+ Rozšírenie o program CANAL+ Sport 2, zameraný na ženský tenis, zmena ceny (7,49 eura)/9,99 eura
Mini Úprava ceny (6,90 eura)/8,40 eura
CS Úprava ceny (7,40 eura)/10,05 eura
Flexi10 Vyradený z ponuky (13,20 eura)/(–)
Film Europe Vyradený z ponuky (7,60 eura)/(–)
Exxtra Zlúčenie s balíčkom Man-X  (9,70 eura)/9,70 eura
Man-X Vyradený z ponuky (program teraz k dispozícii v rámci balíčka Exxtra) (10,40 eura)/(–)

Pozor na výnimky

V prípade, že súčasná úhrada predplatného pokrýva obdobie dlhšie ako do 1. 2. 2024 alebo je cena v zmluve pre daný balíček dohodnutá na 12 alebo 24 mesiacov, začnú pre zákazníka nové ceny platiť až po skončení tohto obdobia.

Prehľad zmien – internetová televízia Skylink
Balíček Popis zmeny (Pôvodná cena)/Nová cena
CANAL+ Rozšírenie o program CANAL+ Sport 2, zameraný na ženský tenis, zmena ceny (7,49 eura)/9,99 eura
Prehľad zmien – satelitná televízia freeSAT
Balíček Popis zmeny (Pôvodná cena)/nová cena
Mini Úprava ceny (6,90 eura)/8,40 eura
Man-X Vyradenie z ponuky (program teraz k dispozícii v rámci balíčka freeSAT Active) (10,40 eura)/–
Veľká novinka

Spoločnosť CANAL+ oznamuje, že od 1. februára ponúkne svojim predplatiteľom streamovacej služby v Slovenskej republike rozšírenie obsahu o Apple TV+ a o nový športový program, zameraný na ženský tenis.

Namiesto jediného súčasného balíčka CANAL+ budú mať zákazníci na výber z dvoch: CANAL+, zameraného predovšetkým na filmy a športové prenosy, a CANAL+ Komplet, ktorý bude navyše obsahovať Apple TV+. Cena balíčka CANAL+ sa zvýši zo súčasných 7,49 eura na 9,99 eura mesačne.

Filmové programy

Športové programy

Obsah VOD (video na vyžiadanie)

Cena/mesiac

CANAL+ Action

FilmBox

FilmBox Stars

FilmBox Premium

FilmBox Extra

FilmBox Family

CANAL+ Sport CANAL+ Sport 2

CANAL+

9,99

  • Zákazníci Skylinku budú mať jednoduchý prístup k filmom a seriálom Apple TV+ priamo vo svojej službe Skylink Live TV, takže nie je nutná ďalšia samostatná aplikácia ani predplatné.
  • Zákazníci freeSATu budú mať jednoduchý prístup k filmom a seriálom Apple TV+ priamo vo svojej službe Skylink Live TV, takže nie je nutná ďalšia samostatná aplikácia ani predplatné

Zároveň zákazníci freeSAT aj Skylink dostanú k dispozícii balíčky Kombi+ spolu s AppleTV+ za 21,9 € a Premium (Kombi+, AppleTV+ a balíček HBO Standard) za 24,9 €.

Nie je to tak dávno, čo ceny zvýšil aj samotný Apple. Predplatné Apple TV+ zvýšil zo 6,99 eura na 9,99 eura, teda o 43 %. Ročné predplatné sa zvyšuje zo 69 eur na 99 eur. Apple už u nás predplatné služieb zvyšoval pred rokom, teraz je však nárast cien výrazne agresívnejší.

Nová cena predplatného Apple TV+ už vstúpila do platnosti a týka sa nových i existujúcich zákazníkov. Používatelia, ktorí už majú aktivované predplatné, na zvýšenú sadzbu nabehnú pri ďalšej fakturácii.

Služba čelí miliardový stratám

Odborníci už dlhodobo upozorňujú na to, že Apple TV+ už od svojho predstavenia čelí veľkým prevádzkovým stratám. Analytik spoločnosti Bernstein- Toni Sacconaghi, odhaduje, že platforma každý rok stráca približne jednu až dve miliardy dolárov. Nie je sám. Vysoké prevádzkové straty predpokladajú aj ďalší, pričom hlavný dôvod je jednoznačný. Sú ním masívne miliardové investície do natáčania nového obsahu.

Zobraziť celú galériu (0)
Apple TV+ (úprava redakcie)

Analytická spoločnosť Barclays hovorí, že Apple do tvorby svojho obsahu každý rok investuje približne 6 miliárd dolárov. V analytickej správe ďalej uvádza, že straty budú pokračovať až do roku 2025, aj to pri optimistickom scenári.

Takýto scenár sa však streamovacej službe vzďaľuje. Spoločnosť Apple presné čísla svojej streamovacej služby nikdy nezverejnila, portál Statista hovorí o 20 miliónoch predplatiteľoch. Podobný odhad v roku 2021 potvrdil aj portál Information, Indiewire odhaduje, že súčasný počet zákazníkov sa môže pohybovať na úrovni 25 až 30 miliónov.

Nech už si čísla vyberieme z akéhokoľvek zdroja, je takmer isté, že súčasný počet predplatiteľov nezodpovedá predstavám spoločnosti, rovnako ako masívnym investíciám, ktoré Apple do obsahu vráža.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú