Zdražovanie akejkoľvek služby alebo tovaru je medzi zákazníkmi nepopulárne. Ako ale uvádza Xda-developers, Apple sa tomuto kroku nevyhlo. Technologický gigant postupne zvyšuje ceny pri všetkých fyzických produktoch a čo je horšie, po novom sa to týka aj softvéru. Len pred mesiacom sme písali, že Apple zdražuje aplikácie v App Store. Teraz sú na rade služby.

Firma zverejnila oficiálne vyhlásenie, v ktorom uvádza, že za zdražovaním stojí zvýšenie nákladov na licencie, vďaka čomu môžu autori skladieb zarábať viac než doteraz. Pri Apple TV+ potom platí, že služba sa za uplynulé 3 roky rozrástla a Apple ju už nemôže ponúkať za nízku cenu, pretože tvorba kvalitných filmov, seriálov či dokumentov je finančne nákladná.

Zdražuje sa aj na Slovensku 

Nanešťastie sa zdražovanie netýka len jednej krajiny ale rovno celého sveta vrátane Slovenska. Ak si napríklad využíval mesačný individuálny plán Apple One, ktorý zahŕňa služby Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a 50 GB úložisko na iCloude, mesačne si platil 10,95 €. Po novom však táto cena potichu narástla na 12,95 €. V prípade, že si mal aktivovaný rodinný plán Apple One pre viacerých členov s 200 GB iCoud úložiskom, jeho cena bola 14,95 € / mesačne, no po novom je to až 16,95 mesačne.

Toto isté platí aj pre predplatné jednotlivých služieb. Za individuálnu verziu Apple Music sme doposiaľ platili len 5,99 €, no po zdražení sa cena zvyšuje na 6,49 €. Ak máš rodinnú verziu hudobnej služby, tá zdražela z 8,99 € na 9,99 €. Na záver tu máme Apple TV+, ktorá bola doposiaľ ponúkaná za 5,99 €, no po novom jej cena narástla na 6,99 €.

Ako teda môžeš vidieť aj ty sám, zdražovanie síce nie je drastické, no dotkne sa každého používateľa. Mesačne kvôli nemu z účtov odíde o 0,50 až 2 € viac než doteraz. V niektorých zahraničných krajinách je však situácia ešte horšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú