banner-redmi-4aPo dlhom čakaní sa fanúšikovia elektrických áut dočkali silného konkurenta pre Teslu. Nové elektrické auto Faraday Future bolo predstavené na výstave CES v Las Vegas a ide o skutočne nádherný kus futuristického dizajnu v spojení so špičkovou technikou. 

Na predstavení sa predviedla novinka v tom najlepšom svetle a spoločnosť ukázala aj zábery, na ktorých FF91, ako ho výrobca pomenoval, zaparkoval úplne sám. Tým priniesol Faraday Future skutočne veľkého rivala pre Teslu. Už pred niekoľkými týždňami uniklo na internet video, v ktorom sa FF91 zúčastnil pretekov proti známejším automobilom, medzi ktorými nechýbali mená, ako Bentely, Ferrari, či samotná Tesla, ktorá bola doteraz považovaná za jedno z najrýchlejšie akcelerujúcich sériových áut. Elektrická novinka od Faraday Future ich však porazila ľavou zadnou, čím potvrdzuje všetky chvály.

jgolson_160103_7361zdroj fotografie: The Verge

Malým problémom je ale to, že si možno nebudeš môcť novinku kúpiť. Spoločnosť síce predstavila fantastické auto, no zatiaľ nie je isté, či sa dostane do sériovej produkcie. Manažéri sa vyhýbali priamym otázkam na túto tému. Podľa tvrdení viceprezidenta Nicka Sampsona sa FF91-ka dostane najprv k tým, ktorí už zložili zálohu a aj to až v roku 2018. Oficiálne informácie hovoria o 130 kWh batérií, ktorá zabezpečí dojazd až 608 km na jedno nabitie. Faraday Future FF91 je exkluzívny v mnohých smeroch. Výrobca doňho dokázal vtlačiť až 1050 koňských síl, s ktorými zrýchli z 0 na 100 km/h len za 2,39 sekúnd, čím sa radí medzi automobily s najvyššou akceleráciou.

ff91_valgorithmicwall_00005-0
zdroj fotografie: The Verge

TIP: Tech News: Elektrické auto Faraday Future v krátkom teste proti tým najlepším! Pozrite sa, ako porážal Ferrari, Bentley či Teslu

Tu ale novinka nekončí a ponúka ešte mnoho špičkovej výbavy, ktorá zahŕňa aj nádherný interiér a premyslené ovládanie. Pomocou smartfónu bude budúci majiteľ môcť napríklad otvoriť na diaľku dvere, keď bude chcieť do auta nastúpiť. Výrobca tak dodržal vopred daný sľub a model FF91 sa bude dať smartfónom ovládať na mnoho spôsobov. Autonómne riadenie funguje v spolupráci niekoľkých desiatok senzorov a kamier. V prednej a zadnej časti sa nachádza spolu až 20 takýchto kamier a okrem nich dostalo auto aj 13 senzorov pre krátku vzdialenosť, 12 ultrazvukových senzorov a tiež špičkový senzor LIDAR.

ff91_valgorithmicwall_00004-0zdroj fotografie: The Verge

Pre výrobcu je to vysoká stávka na jeden produkt, pretože minulý rok bol preňho dosť náročný aj čo sa týka vzťahov so spoločnosťou LeEco, no aj napriek všetkému Jia Yueting potvrdil, že ide o naozaj skvelé auto. Po všetkých problémoch a odchodoch zamestnancov z vysokých pozícií Samspon jednoznačne poznamenal, že sa spoločnosť aj napriek pochybnostiam, klebetám a všetkým odporcom udrží a z nemožné spraví skutočné. Schopnosť udržať seba a svoj produkt nažive sa odhalí až po istom čase, no dúfame, že FF91 nebolo prvé a zároveň posledné elektrické auto v portfóliu Faraday Future.

Krátky zostrih hlavných vlastností FF91-ky:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú