V marci tohto roka spustilo štúdio Bluehole Studios veľkú senzáciu, keď do Steamu pridalo svoju novinku s názvom Playerunknown’s Battlegrounds. Tá bola až doposiaľ dostupná len v „Early Access“ verzii, no to sa teraz mení. Tesne pred najkrajšími sviatkami roka sa hráči dočkali oficiálnej verzie. 

Multiplayerové hry stále lákajú nespočetné množstvo hráčov, ktorí od marca tohto roka môžu bojovať o svoj virtuálny život v hre Playerunknown’s Battlegrounds. Táto herná pecka zaznamenala významné úspechy už po pár mesiacoch od vydania predčasnej verzie. Na Steame sa z nej stal najhranejší titul, ktorý prekonal aj tak populárne hry, ako Dota 2 či Counter-Strike: Global Offensive. Po dlhých mesiacoch čakania sa hráči teraz dočkali Playerunknown’s Battlegrounds vo verzii 1.0, ktorá obsahuje mnoho noviniek, vrátane novej mapy.

Nové vylepšenia prinášajú ešte silnejší herný zážitok

Okrem toho sa PUBG krátko pred koncom roka dostalo aj na hernú konzolu Xbox One, za čo hráči vďačia Microsoftu. Napriek nedostatkom, ktoré verzia pre túto konzolu obsahuje, dosiahla hra ďalší významný úspech. Na oboch platformách ju totiž hraje viac ako 30 miliónov hráčov, pričom sa tento míľnik dostavil už po 9 mesiacoch od predstavenia „Early Access“ verzie. Ešte pred mesiacom však bolo toto číslo o 10 miliónov nižšie.

Zobraziť celú galériu (0)
playbattlegrounds.com

Nenechaj si ujsť
Najlepšia hra roka 2017 je už dostupná aj pre Xbox a je možno ešte šialenejšia

Rapídny nárast je dôkazom toho, že hráči radi bojujú o prežitie v divokých podmienkach herného sveta. Svojou popularitou sa tak Playerunknown’s Battlegrounds dostáva medzi ďalšie najhranejšie tituly ako Overwatch či Destiny. Tie si takisto po pár mesiacoch od vydania obľúbili desiatky miliónov hráčov, no za nimi stáli známe herné štúdiá. Bluehole Studios nepatrilo k tým najpopulárnejším, no týmto titulom sa rozhodne zapíše do histórie.

Zobraziť celú galériu (0)
playbattlegrounds.com

Boj o prežitie jednoducho hráčov zrejme nikdy neomrzí. Teraz si ho môžu v tejto hre vychutnať aj s mnohými vylepšeniami. Medzi tie najvýraznejšie patria instantné zábery po zabití protihráča či mapa Miramar, ktorá do hry prináša púštne prostredie. Tieto novinky sú však aktuálne dostupné len pre počítače a príchod verzie 1.0 pre konzolu Xbox One sa očakáva až v priebehu budúceho roka. Pokiaľ si aj ty doposiaľ počúval len chvály a chcel by si ju okúsiť na vlastnom počítači, môžeš si ju zaobstarať priamo na Steame už za 29,99 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom