Hlavná aplikácia Facebooku sa v uplynulom čase zmenila, pribudlo niekoľko dizajnových noviniek a zmien. Vývojári však teraz testujú prvok, ktorý je dobre známy používateľom verzie aplikácie pre iOS, no majiteľom Androidu spôsoboval komplikovanejšie ovládanie. Reč je o hlavnej lište so skratkami. O téme informoval portál Android Police.

Majiteľov Android smartfónov môže v týchto dňoch privítať hlavná aplikácia Facebooku s mierne upraveným prostredím, ktoré v testovaní dostalo spodnú lištu v spodnej časti obrazovky. Tá bola doteraz zobrazovaná navrchu aplikácie, a tak bolo prepínanie medzi skratkami o čosi zložitejšie.

Facebook upravil hlavnú aplikáciu. Testuje tiež zaujímavú novinku

Po vzore verzie pre iOS sa však prostredníctvom serverovej aktualizácie, kedy dôjde k zmenám aj bez inštalácie nového balíka z virtuálneho obchodu, lišta posunula nadol, informuje XDA-Developers.

Týmto spôsobom tak Facebook zjednodušil používanie svojej aplikácie aj pre majiteľov Androidov a umožnil im ovládať aplikáciu aj jednou rukou. V prípade smartfónov s väčšími uhlopriečkami totiž museli používatelia využiť obe ruky.

Nenechaj si ujsť
Facebook konečne vydal oficiálnu aplikáciu Messenger aj pre Windows a MacOS

Navyše, okrem tejto novinky sa mohli mnohí aj vo verzii pre iOS stretnúť s ďalšou zmenou, ktorou bolo vylepšenie prechodu do bočného menu aplikácie.

Doterajšiu ikonu totiž v teste Facebook vymenil za svoje logo. Po kliknutí na veľké logo v centre spodnej lišty sa tak otvorilo menu s ďalšími funkciami aplikácie.

Táto testovaná novinka sa objavila aj v našej redakcii, avšak po chvíli používania opäť zmizla. Facebook teda môže takéto vylepšenie ešte len testovať a nemusí byť dostupné pre každého, respektíve nemusí byť v aplikácií zatiaľ natrvalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom