Spoločnosť Facebook sa rozhodla vytvoriť samostatnú natívnu aplikáciu Messenger pre počítače s operačnými systémami Windows a MacOS. Ako informuje Engadget, aplikácia sa už nachádza v príslušných obchodoch oboch operačných systémov.

Messenger je rozhodne jednou z najpopulárnejších, ak nie rovno najpopulárnejšia komunikačná aplikácia. V podstate každý používateľ, ktorý využíva Facebook, komunikuje cez samostatnú aplikáciu Messenger, ktorá bola doteraz, buď aplikáciou na smartfón, alebo webovou aplikáciou v prehliadači.

Microsoft Store/Facebook

The Verge píše, že Facebook v súvislosti s koronavírusom zaznamenal až 100 % nárast komunikácie medzi používateľmi, či už formou četovania, alebo formou videohovorov, ktoré aplikácia Messenger taktiež podporuje.

Aj tento faktor teda spoločnosť Facebook postrčil k tomu, aby vydala na počítače s operačným systémom Windows a MacOS samostatnú natívnu aplikáciu Messenger.

Microsoft Store/Facebook

Aplikácia však neprináša žiadne nové funkcie, nájdeš v nej presne to, čo by si našiel v Messengeri vo webovom prehliadači, alebo aplikácii smartfónu. Jediným benefitom je teda iba uľahčenie a zjednodušenie prístupu k Messengeru nezávisle od spustenia Facebooku v prehliadači.

Napríklad inštalačný balík na MacOS má viac ako 100 MB, čo na prvý pohľad znie trochu desivo, avšak zatiaľ sme počas používania nezaznamenali žiadne väčšie problémy alebo horšiu optimalizáciu aplikácie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom