Sociálna sieť Facebook najnovšie zablokovala zdieľanie odkazov na stránku The Pirate Bay. Platí to aj pre zasielanie odkazov na obľúbený torrentový portál v Messengeri, informuje Torrent Freak.

Porušuje komunitné normy

Facebook zakázal svojim používateľom zdieľanie odkazov na obľúbenú torrentovú stránku The Pirate Bay. Toto opatrenie sa tak pridáva k ďalším, ktoré sociálna sieť proti pirátskym stránkam prijala nedávno. Po pokuse o zdieľanie príspevku či zaslaní správy s odkazom na túto stránku vyhodí Facebook oznámenie, ktoré hovorí, že odkaz je v rozpore s komunitnými normami siete. Tie naozaj zakazujú obsah, ktorý „porušuje práva duševného vlastníctva niekoho iného, vrátane autorských práv a ochranných známok“, píše The Next Web.

Zobraziť celú galériu (3)
Oznámenie, ktoré Facebook vypíše pri pokuse o zaslanie odkazu cez Messenger / Zdroj: Oliver Sedláček / Fontech

Nie všetok obsah na The Pirate Bay však tieto podmienky porušuje, a podľa obhajcov voľného toku informácií na internete sa tam nachádza aj množstvo legálneho obsahu. A napriek tomu, že to nie je prvý krát, čo Facebook odkazy na torrentovú stránku blokuje, tentokrát platí zákaz na akékoľvek linky na doménu portálu, nie len priame odkazy na torrenty.

Zobraziť celú galériu (3)
Oznámenie, ktoré Facebook vypíše pri pokuse o zdieľanie odkazu / Zdroj: Oliver Sedláček / Fontech

Je jasné, že existujú spôsoby, ako sa dá tento zákaz obísť, ako napríklad odkazom cez proxy servery, ktorý štruktúrou Facebooku stále prejde. Opatrenie sociálnej siete však ukazuje, že spoločnosť svoje protipirátske úsilie rozširuje, a nebolo by tak prekvapením, keby sa v budúcnosti ku The Pirate Bay pridali aj ďalšie torrentové stránky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú