„Dark mode“ alebo tiež tmavý režim sa stal vo svete mobilných aplikácií akýmsi novým trendom, ktorému podľahlo už množstvo titulov a najmä tiež sociálne siete. Zatiaľ čo Instagram či taký Messenger už tmavé prostredie ponúkajú, hlavná aplikácia Facebooku sa na smartfónoch stále mnohým zobrazuje v klasickej bielej podobe. Mesiace však už kolujú správy, že aplikácia najväčšej sociálnej siete túto zmenu testuje u vybraných používateľov. Teraz sa objavujú ďalšie informácie o testovaní tmavého režimu, ktorý Facebook priniesol do Androidov pre ďalších ľudí. Ostatní si musia ešte počkať, informuje TechRadar.

Facebook si dáva s tmavým režimom vo svojej hlavnej aplikácii pre smartfóny rovnako načas, ako v prípade WhatsApp. V oboch prípadoch nie je toto prostredie dostupne pre každého a spoločnosť ho zatiaľ len testuje.

Do výberu sa pritom dostali aj ďalší používatelia, ktorým však táto novinka príliš dlho nevydržala. Na krátko sa objavila na ďalších Android smartfónoch a následne sa Facebook opäť vrátil do pôvodnej podoby.

Tmavý režim si vyskúšali ďalší používatelia. Na oficiálne sprístupnenie si ale ešte počkáme

Používatelia, ktorí sa dostali do testovania, hlásili, že aplikácia samovoľne prepínala medzi tmavým režimom a bielym prostredím v rôznych sekciách, čo značí, že od finálneho vypustenia „dark mode“ nás delí ešte nejaký čas.

Zmenu prostredia hlásili aj ľudia na fóre Reddit ešte pred niekoľkými mesiacmi a teraz sa ďalšie snímky obrazoviek objavili na Twitteri, informuje Android Police.

Nie je však známe, či v týchto prípadoch ostal tmavý režim v aplikácii aktívny alebo sa po chvíli stratil. Ďalšie prípady, kedy sa Facebook zahalil na smartfónoch do čiernej, naznačujú, že spoločnosť môže s touto novinkou oficiálne vyjsť na svetlo sveta už onedlho. Momentálne však nie je známe žiadne približné časové okno, kedy by sa tak mohlo stať.

Screenshot/FonTech

Rovnako si spoločnosť pripravuje aj novú podobu webu pre prehliadače na počítačoch, kde sa niektorým ľuďom začal objavovať Facebook s novým dizajnom a taktiež v tmavom režime. Tí, ktorým sa takáto možnosť nenaskytla, však môžu mať čierne pozadie na sieti aj pomocou niektorého rozšírenia pre prehliadače. Účinným riešením je napríklad Stylus, ktorý je dostupný pre Chrome aj Firefox a pomocou viacerých štýlov si dokážeš zmeniť prostredie webu Facebooku podľa svojich predstáv.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom