Najväčšia sociálna sieť sveta si za posledný čas prešla značnými zmenami, ktoré teraz doplňujú ďalšie novinky. Spoločnosť Marka Zuckerberga teraz upravuje spôsob, akým bude fungovať komentovanie verejných príspevkov, informuje Engadget. Facebook zavádza možnosť hodnotenia komentárov, ktorá vyzdvihne najlepšie hodnotené postrehy fanúšikov stránok, no tie budú mať stále nad nimi kontrolu.

Týmto krokom chce Facebook spraviť komentovanie príspevkov viac zmysluplným, aby vyzdvihol pre používateľov dôležité komenty. Vďaka tomu sa do popredia dostanú zaujímavé komentáre, ktoré sa tak oddelia od tých nezaujímavých.

Facebook chce zviditeľniť relevantné komentáre

Táto novinka je však určená najmä pre stránky a ľudí s veľkým množstvom sledovateľov a priateľov, ktorí majú zvyčajne pod svojimi príspevkami desiatky až stovky komentárov. V nastaveniach si ju budú môcť zapnúť aj ostatní používatelia. Podľa tvrdení Facebooku na oficiálnom blogu musia komentáre naďalej spĺňať jeho pravidlá. Pri ich porušení bude komentár odstránený. Ak však bude chcieť niekto vytvoriť komentár, ktorý má nalákať lajky od iných ľudí pomocou spamu, bude jeho príspevok označený za „engagement-bait“.

Nenechaj si ujsť
Facebook oficiálne predstavil vlastnú kryptomenu. Chce plnohodnotné nahradiť klasické peniaze

Facebook bude naďalej poskytovať možnosť kontroly nad komentármi, ktoré bude možné spravovať ako doteraz. Nevynechal ale ani prieskum, v ktorom sa používateľov pýtal, aké komentáre by videli radšej. Pokiaľ získa komentár interakciu od osoby alebo stránky, ktorá vytvorila komentovaný príspevok, Facebook ho viac zviditeľní aj pre ostatných ľudí.

Najväčšia sociálna sieť sveta tak skutočne chce, aby používatelia pri prezeraní príspevkov narazili na čo najviac zaujímavého obsahu a komentárov, ktoré si teraz prechádzajú veľkými zmenami. Spôsob interakcie sa tak opäť zlepší, no Facebook môže priniesť ďalšie novinky už onedlho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom