Facebook patrí medzi hlavné komunikačné nástroje u mnohých ľudí, čo sa v aktuálnej situácii okolo pandémie koronavírusu len potvrdzuje. Spoločnosť preto prináša nové reakcie, ktorými umožní používateľom vyjadriť podporu svojim blízkym a priateľom. Objavia sa v hlavnej aplikácii aj v Messengeri, píše Techcrunch.

Emoji objatia a pulzujúce srdiečko v Messengeri

Spoločnosť Facebook pridá nové možnosti reakcií a rozširuje už zaužívanú ponuku možností, ako reagovať na príspevok, komentár, či správu v Messengeri. Sociálna sieť chce podľa vlastných slov počas pandémie poskytnúť svojim používateľom možnosť vyjadriť podporu svojim blízkym.

V hlavnej aplikácii pribudne siedma reakcia symbolizujúca starostlivosť, ktorú predstavuje emoji tváre s objatím, a Messenger dostáva aktualizované pulzujúce srdiečko vo fialovej farbe, ktorého účel sa však nemení, píše 9To5Mac.

Reakcia symbolizujúca starostlivosť by podľa dostupných informácii mala v hlavnej aplikácii Facebook pribudnúť v priebehu budúceho týždňa, zatiaľ čo aktualizované srdiečko v Messengeri by sa malo objaviť už dnes.

Aktivovať ho môžeš stlačením a podržaním klasickej reakcie srdiečka, čo by malo otvoriť ponuku s možnosťou zmeny na pulzujúci fialový symbol.

Sociálna sieť nedávno konečne vyšla v ústrety používateľom a vydala oficiálnu aplikáciu Messenger pre systémy Windows aj MacOS. Aplikácia však neprináša žiadne nové funkcie a jediným benefitom je teda iba uľahčenie a zjednodušenie prístupu k Messengeru, ktorý už nemusíš otvárať v prehliadači.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom