Moje dnešné ráno spočiatku vyzeralo ako každé iné. Vstal som a dopravil sa do školy s pocitom, že okrem nej mi už deň neznepríjemní vôbec nič. Opak je pravdou.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ranné kontrolovanie Facebooku je už moja rutina, no po dnešnom spustení aplikácie nastalo totálne znechutenie, zdesenie a chuť k prechodu na inú sociálnu sieť. A to nielen u mňa, ale aj u mnohých iných používateľoch, ktorým sa dnes aktivovala nová „užitočná“ funkcia. Hovorím, samozrejme, o Prieskumníkovi, ktorý sa objavil ako na webovej, tak aj na mobilnej verzii známej sociálnej siete.

Toto má byť prehľadnejšie?

facebook

Nenechaj si ujsť
Facebook sa otriasa v základoch a mení svoje fungovanie. Slováci sú zmätení

Cieľom Prieskumníka má byť vraj sprehľadnenie príspevkov. Medzi klasickými novinkami sa teda po novom zobrazujú príspevky od priateľov a sponzorované príspevky od stránok. Drvivá väčšina používateľov mi ale určite dá za pravdu, že Facebook nesledujú kvôli reklamám, ale kvôli stránkam, ktoré sa im páčia. Avšak po novom, keď si chcú používatelia takéto príspevky pozrieť, musia zamieriť do Prieskumníka, teda do alternatívneho news feedu.

Ešte väčší bordel?

V prieskumníkovi sa však okrem lajknutých stránok môžu zobrazovať aj iné populárne príspevky od stránok, ktoré používateľov ani nemusia zaujímať. Používanie Facebooku je tým pádom po novom menej intuitívne a stránky, ktoré si doteraz za uprednostňovanie svojich príspevkov nepriplácali, čakajú nemalé problémy. Ostáva nám teda už len dúfať, že sociálna sieť na zlé reakcie od používateľov zareaguje a Prieskumníka čo najskôr odstráni. Zdieľaš podobný názor aj ty alebo máš na srdci niečo iné?

Nechýbajú ani vtipné memes, ktoré sa po rozšírení začali bleskovo šíriť:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
5%
Páči sa mi to
5%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
79%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Rasto

  Je to normalne, ze kazda jedna funpage zhadzuje tuto novu funkcionalitu pod ciernu zem – ved prichadzaju pochopitelne o navstevnost (teda prijmy) a to mi je luto. Mne a aj vela priatelom v okoli tento novy styl prave naopak vyhovuje. Vidim konecne prispevky priatelov – doteraz sa stracali medzi vsetkymi postmi funpage, na ktore som zvycajne nemal momentalne chut. A ked ju mam, tak si ich jednoducho pozriem v inom tabe. To, ze medzi postmi priatelov je obcas aj cielena reklama, je cena za pouzivanie FB zadara.

  Je fajn ze Facebook skusa nove veci ako zvysit svoje prijmy. Zuckerberg nie je mamonar a investuje ich do charity, ci dalsich inovacii ako zlepsit svet.

  Skoda ze to zacal skusat na prevazne konzervativnom nasom narode, ktory tazsie znasaju zmeny…

 • spoiler

  Chalani, tie clanky (a nadpisy) mi pridu coraz viac bulvarnejsie. Mozno by nebolo zle podavat tie informacie vecnejsie, bez zbytocnych expresivnych vyrazov a subjektivnych postojov k danej zmene. Castokrat tu vidim clanok s ohromnym nadpisom, ale obsahovo sa clovek nic nedozvie. Nejde vzdy o kvantitu.
  Pomalicky ale isto na tejto stranke zacinam citat len clanky o cinskych telefonoch, gadgetoch a pod – o tychto je tu najlepsi prehlad, ale ostatne novinky z IT sveta bohuzial radsej inde.