Moje dnešné ráno spočiatku vyzeralo ako každé iné. Vstal som a dopravil sa do školy s pocitom, že okrem nej mi už deň neznepríjemní vôbec nič. Opak je pravdou.

Ranné kontrolovanie Facebooku je už moja rutina, no po dnešnom spustení aplikácie nastalo totálne znechutenie, zdesenie a chuť k prechodu na inú sociálnu sieť. A to nielen u mňa, ale aj u mnohých iných používateľoch, ktorým sa dnes aktivovala nová „užitočná“ funkcia. Hovorím, samozrejme, o Prieskumníkovi, ktorý sa objavil ako na webovej, tak aj na mobilnej verzii známej sociálnej siete.

Toto má byť prehľadnejšie?

facebook
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Facebook

Nenechaj si ujsť
Facebook sa otriasa v základoch a mení svoje fungovanie. Slováci sú zmätení

Cieľom Prieskumníka má byť vraj sprehľadnenie príspevkov. Medzi klasickými novinkami sa teda po novom zobrazujú príspevky od priateľov a sponzorované príspevky od stránok. Drvivá väčšina používateľov mi ale určite dá za pravdu, že Facebook nesledujú kvôli reklamám, ale kvôli stránkam, ktoré sa im páčia. Avšak po novom, keď si chcú používatelia takéto príspevky pozrieť, musia zamieriť do Prieskumníka, teda do alternatívneho news feedu.

Ešte väčší bordel?

V prieskumníkovi sa však okrem lajknutých stránok môžu zobrazovať aj iné populárne príspevky od stránok, ktoré používateľov ani nemusia zaujímať. Používanie Facebooku je tým pádom po novom menej intuitívne a stránky, ktoré si doteraz za uprednostňovanie svojich príspevkov nepriplácali, čakajú nemalé problémy. Ostáva nám teda už len dúfať, že sociálna sieť na zlé reakcie od používateľov zareaguje a Prieskumníka čo najskôr odstráni. Zdieľaš podobný názor aj ty alebo máš na srdci niečo iné?

Nechýbajú ani vtipné memes, ktoré sa po rozšírení začali bleskovo šíriť:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP