Facebook prišiel s ďalšou novinkou. Funkcia 3D fotografie bude odteraz dostupná pre oveľa väčšie množstvo zariadení. Hoci doteraz bola dostupná len pre smartfóny s duálnym fotoaparátom v portrétovom móde, po novom budeš môcť na svojej časovej osi uverejniť takúto fotografiu odfotenú aj obyčajným fotoaparátom s jedným objektívom, informuje portál The Verge.

Jeden fotoaparát majú na zadnej strane väčšinou už len lacné zariadenia, ale na prednej strane je najrozšírenejšia. To znamená, že na Facebook odteraz môžeš zavesiť aj 3D selfie fotografie. Nová funkcia je na svete už od októbra 2018 a využíval sa zväčša portrétový mód, vďaka ktorému bolo možné z fotografie vytvoriť „pohyblivý“ 3D snímok. Síce to nie je úplná novinka, no 3D selfie fotky na Facebooku ešte neboli.

Hoci 3D fotografie budú na teraz Facebooku dostupné aj pre tablety či notebooky, ktoré štandardne využívajú jednu kameru, ale toto vylepšenie nebude dostupné pre niektoré staršie smartfóny. Používatelia iPhone 7 a novších túto možnosť ešte majú, ale nižšie triedy sa bohužiaľ budú musieť zaobísť bez tejto najnovšej vychytávky.

Ak máš smartfón s operačným systémom Android, musíš vyskúšať, či ti v oficiálnej aplikácii pôjde urobiť si 3D selfie. Na oficiálnej stránke totiž nie je bližšie špecifikované, ktorých Android smartfónov sa novinka bude týkať.

Pexels

Spoločnosť tvrdí, že systém pomocou umelej inteligencie dokáže dokonca aj zo staršej 2D fotografie vytvoriť 3D ekvivalent. Facebook totiž vytrénoval neurónovú sieť, ktorá odhadne vzdialenosť od objektívu pre každý pixel na obrázku. Technológia teraz nahrádza funkciu druhého objektívu v duálnom fotoaparáte.

Facebook pritom nie je prvý, ktorý túto technológiu priniesol, píše portál Engadget. Spoločnosť Google podobnú metódu použila na 3D fotografie pre svoje Pixely. Nová technológia Facebooku na báze AI má ale jednu skvelú prednosť. Vďaka umelej inteligencii sa do 3D dajú konvertovať aj fotografie urobené pred desiatimi rokmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP