Facebook dnes predstavil novú službu, ktorá používateľom umožní prenášať fotografie a videá zo svojho facebookového účtu priamo do iných služieb, počnúc aplikáciou Fotky Google. Nový spôsob presunu údajov medzi platformami navrhla iniciatíva s názvom Projekt prenosu dát (Data Transfer Project). Verejnosti bola predstavená v júli minulého roka a pridali sa k nej viaceré veľké spoločnosti so zvučnými menami, medzi ktoré patrí Facebook, Microsoft, Apple či Google, informuje The Verge.

Steve Satterfield, riaditeľ pre súkromie a verejnú politiku Facebooku, povedal: „Pred viac ako desiatimi rokmi sme ľuďom ponúkli možnosť sťahovania informácií z Facebooku. Dnes predstavujeme službu, ktorá umožní presúvať aj fotografie a videá, a to oveľa jednoduchšie.“ Greg Fair, produktový manažér Googlu zase uvádza, že projekt používateľom umožní „prenášať údaje (fotografie, videá a iné mediálne súbory) priamo z jednej služby do druhej bez toho, aby ich museli stiahnuť a následne znova nahrať.“

Flick/Christoph Scholz

Budeš si tak môcť prepojiť tvoje konto na Facebooku s tým v Google a mediálne súbory sa ti budú automaticky ukladať do aplikácie Fotky Google.

Podľa Facebooku je pravdepobobné, že v blízkej budúcnosti sa možnosť prenášania a zdieľania súborov medzi účtami rozšíri aj na viaceré ďalšie platformy. V súčasnosti službu testujú v Írsku. Podľa reakcií a toho, akí budú Íri so službou spokojní, ju následne finálne upravia. V prvom polroku 2020 by už mala byť dostupná celosvetovo.

Google

Tento nástroj bude užitočný pre používateľov aplikácie Fotky Google, ktorí si automaticky nezálohujú obrázky z telefónov. Ak si pravidelný používateľ Facebooku či Instagramu a používaš aj aplikáciu Fotky Google, kde si ich zálohuješ, je veľmi pravdepodobné, že väčšinu zo zverejnených fotiek už máš zálohovanú v tvojom účte Google.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom