Priznajme si to, na Facebooku trávia mnohí z nás až prehnané množstvo času. Je pravdou, že sme vďaka tejto sociálnej sieti podrobne informovaní o dianí vo svete či medzi našimi priateľmi, no ide o modernú a často využívanú formu prokrastinácie. Vďaka najnovšej aktualizácii sa však budeš môcť vyhovoriť na to, že na Facebook si zamieril z úplne iného dôvodu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už tento týždeň totižto do mobilnej aplikácie tejto sociálnej siete pribudne podrobné zobrazenie počasia. Vďaka tomu viac nebudeš potrebovať samostatnú aplikáciu, ktorú si doteraz využíval na zistenie informácií o aktuálnom, ale i budúcom počasí. K novej zaujímavej funkcii sa dostaneš po kliknutí na ikonu „Viac“ umiestnenú v pravom hornom, prípadne dolnom rohu. Následne budeš presmerovaný na dobre známu stránku, kde môžeš prezerať, prípadne triediť svojich priateľov, zobraziť blížiace sa udalosti a podobne.

Facebookzdroj fotografie: TheCountryCaller

Práve k tejto sekcii má byť priradená aj možnosť zobrazenia počasia, ktorá ponúkne predpoveď na najbližšie hodiny a taktiež na 5 najbližších dní. Dáta budú pochádzať zo stránky Weather.com, pričom sa budú meniť podľa lokácie, v ktorej sa budeš v konkrétnom čase nachádzať. Rovnako budeš môcť sledovať aj počasie v iných kútoch sveta, k čomu poslúži ozubené koliesko nastavení. Aplikácia Facebooku navyše dáta o počasí zabalila do vkusného dizajnu, z ktorého vyniká najmä vrchná infografika. Tá sa bude, samozrejme, meniť spolu s počasím.

Nenechaj si ujsť
Facebook onedlho spustí parádne vynovené vyhľadávanie obrázkov. Takto bude fungovať

Okrem iného si budeme môcť nastaviť upozornenia na výstrahy pred počasím, ktoré sú v súčasnosti vo fáze testovania a plnohodnotne by mali fungovať do konca tohto mesiaca. V súčasnosti má túto funkciu sprístupnených až 95 % zo všetkých aktívnych používateľov tejto sociálnej aplikácie. Ide o šikovný krok, akým chce Facebook „donútiť“ svojich používateľov tráviť pri ňom ešte viac času, ako tomu bolo doteraz. Ak sa ťa teda niekto spýta, či opäť bezvýznamne „skroluješ“ v aplikácii modrej sociálnej siete, budeš sa môcť vyhovoriť na to, že len prezeráš údaje o aktuálnom počasí.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
50%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]