Medzi komunikačnými aplikáciami vrámci Facebooku sa schyľuje k veľkej zmene. Podľa najnovších správ majú byť aplikácie Messenger, WhatsApp a Instagram navzájom prepojené a budú podporovať end-to-end šifrovanie.

Spoločnosť Facebook si v posledných mesiacoch prešla ťažkým obdobím. Masívne predávanie údajov o používateľoch sa nezaobišlo bez následkov a dokonca samotný Mark Zuckerberg bol kvôli tomu vyšetrovaný a musel vypovedať pred komisiou. Dôvera verejnosti voči spoločnosti bola silne narušená a preto bolo nutné vykonať isté opatrenia. Jedným z nich je zrejme aj spojenie troch najväčších aplikácií, ktoré po novom ponúknu aj šifrovanie komunikácie.

Naďalej to budú samostatné služby

Napriek tomu bude každá služba fungovať ako samostatná aplikácia, no zároveň to bude spoločné miesto pre všetku komunikáciu. Podľa oficiálneho vyjadrenie je cieľom vytvoriť čo najlepší zážitok z posielania správ, aby to bolo rýchle, spoľahlivé a hlavne aby bolo chránené súkromie používateľov. To zahŕňa end-to-end šifrovanie, ktoré budú obsahovať všetky tri aplikácie – Messenger, WhatsApp a Instagram. Ako to celé bude fungovať je zatiaľ tajomstvom no je už isté, že sa tak skôr či neskôr stane.

Prečítaj si tiež
Facebook robil veľkú „čistku“. Odstránil stovky stránok s ruskou propagandou

Aplikácie budú navzájom komunikovať a spoločnosť Facebook nepochybne dúfa, že používatelia budú ich aplikácie používať ako primárnu službu pre zasielanie správ. Zároveň sa tým zvýši aj atraktivita pre inzerentov a tým pádom sa zvýšia aj zisky spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP