Facebook platil svojich externých dodávateľov za prepisy audio nahrávok používateľov jeho služieb, informoval v utorok Bloomberg s citovaním ľudí oboznámených s touto situáciou. Spoločnosť potvrdila, že prepisovala zvukové nahrávky používateľov, no uviedla, že už to istý čas nerobí, informoval Bloomberg

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Facebook zatiaľ neodpovedal na žiadosť Reuters o komentár. Bloomberg, citujúc spoločnosť, informoval, že postihnutí používatelia  mali možnosť v aplikácii Messengeru zvoliť si prepis svojich konverzácií. Dodávatelia potom kontrolovali, či umelá inteligencia Facebooku správne interpretovala správy.

Ďalší zásah Facebooku do súkromia používateľov

Akcie Facebooku po týchto správach poklesli a potom sa zvýšili o 1,66 % na hodnotu 188,44 dolárov. Táto sociálna sieť čelila veľkej kritike zo strany zákonodarcov a regulátorov v súvislosti s praktikami v oblasti ochrany osobných údajov. Minulý týždeň zamietol federálny odvolací súd snahu Facebooku o zrušenie súdneho konania, v ktorom je obvinený zo zhromažďovania a ukladania biometrických dát miliónov používateľov bez ich súhlasu.

Nenechaj si ujsť
Facebook zaviedol striktné komerčné zásady. Zatočil s dôležitou inzerciou

Spoločnosť minulý mesiac tiež súhlasila so zaplatením rekordnej pokuty vo výške 5 miliárd dolárov po vyšetrovaní Federálnej obchodnej komisie v súvislosti s ochranou osobných údajov. Začiatkom tohto mesiaca zastavili kvôli obavám týkajúcich sa ochrany osobných údajov kontrolu záznamov od používateľov využívajúcich hlasových asistentov aj Apple Inc. a spoločnosť Googlu, Alphabet Inc.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách.