Facebook platil svojich externých dodávateľov za prepisy audio nahrávok používateľov jeho služieb, informoval v utorok Bloomberg s citovaním ľudí oboznámených s touto situáciou. Spoločnosť potvrdila, že prepisovala zvukové nahrávky používateľov, no uviedla, že už to istý čas nerobí, informoval Bloomberg

Facebook zatiaľ neodpovedal na žiadosť Reuters o komentár. Bloomberg, citujúc spoločnosť, informoval, že postihnutí používatelia  mali možnosť v aplikácii Messengeru zvoliť si prepis svojich konverzácií. Dodávatelia potom kontrolovali, či umelá inteligencia Facebooku správne interpretovala správy.

Ďalší zásah Facebooku do súkromia používateľov

Akcie Facebooku po týchto správach poklesli a potom sa zvýšili o 1,66 % na hodnotu 188,44 dolárov. Táto sociálna sieť čelila veľkej kritike zo strany zákonodarcov a regulátorov v súvislosti s praktikami v oblasti ochrany osobných údajov. Minulý týždeň zamietol federálny odvolací súd snahu Facebooku o zrušenie súdneho konania, v ktorom je obvinený zo zhromažďovania a ukladania biometrických dát miliónov používateľov bez ich súhlasu.

Nenechaj si ujsť
Facebook zaviedol striktné komerčné zásady. Zatočil s dôležitou inzerciou

Spoločnosť minulý mesiac tiež súhlasila so zaplatením rekordnej pokuty vo výške 5 miliárd dolárov po vyšetrovaní Federálnej obchodnej komisie v súvislosti s ochranou osobných údajov. Začiatkom tohto mesiaca zastavili kvôli obavám týkajúcich sa ochrany osobných údajov kontrolu záznamov od používateľov využívajúcich hlasových asistentov aj Apple Inc. a spoločnosť Googlu, Alphabet Inc.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom