Sociálna sieť Facebook čoskoro zavedie výraznú zmenu, ktorá sa niektorým majiteľom stránok nebude páčiť. Bude to ale v prospech všetkých používateľov.

Pokiaľ Facebook používaš, určite sa na ňom aj ty denno denne stretávaš so stránkami, ktoré väčšinou ani neposkytujú žiaden zaujímavý obsah a ide im iba o získanie čo najväčšieho počtu like-ov, reakcií, komentárov a zdieľaní. Takéto konanie je medzi používateľmi nazývané aj ako žobranie.

Facebook im dá červenú

Gigant medzi sociálnymi sieťami sa ale najnovšie rozhodol, že proti takýmto stránkam začne bojovať. Čo z toho ale vlastne stránky majú? Tým, že rýchlo získavajú veľký počet like-ov, reakcií, komentárov a zdieľaní, algoritmy Facebooku ich uprednostňujú v zobrazovaní medzi novinkami. A to môže byť škodlivé pre majiteľov stránok so zaujímavejším obsahom.

Nebude to platiť pre všetky

Facebook ale zároveň dodáva, že zmena sa nedotkne príspevkov, ktoré žiadajú ľudí o pomoc, rady alebo odporúčania. Ide teda napríklad o príspevky zbierajúce peniaze na charitu alebo o poradenstvo ohľadom dovolenkových destinácií. Sociálna sieť sa v tejto problematike neustále zlepšuje a najnovšia aktualizácia dorazí už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom