Od vyhlásenia Marka Zuckerberga o väčšej integrácii Facebooku, WhatsAppu a Instagramu, sme videli zvýšené množstvo testovacích funkcií, ktoré by sa do sociálnych sietí mohli dostať. Teraz sa zdá, že Facebook uvažuje o radikálnej zmene prehliadania noviniek a príbehov vo svojej aplikácii.

Už čoskoro môžu byť novinky z News feedu a príbehy (stories) súčasťou jedného používateľského rozhrania najväčšej sociálnej siete na svete. Používatelia by medzi nimi posúvali podobne, ako tomu je v súčasnosti napríklad pri príbehoch v Instagrame, tentoraz však aj so všetkými novinkami a reklamami z časovej osi.

Vyplýva to z informácií, ktoré publikovala výskumníčka Jane Manchun Wong, známa pre odhaľovanie testovaných funkcií v rámci najznámejších aplikácií. O téme informoval portál The Verge.


Manchun Wong odhalila nové prehliadanie príspevkov v rámci mobilnej aplikácie Facebook pre Android. Zverejnila pritom aj krátke ukážky toho, ako by malo nové rozhranie vyzerať. Dizajn štandardných noviniek od priateľov či stránok sa v podstate nemení, avšak spôsob ich prezerania prechádza na štýl príbehov. Stále by bolo možné komentovať, zdieľať či lajknúť príspevok. V rovnakom rozhraní by sa zobrazovali aj reklamy.

Výskumníčka ešte upozornila na to, že v súčasnom štádiu testovania ani pri dlhších príspevkoch nedochádza k spomaleniu prechodov medzi nimi. Používateľ tak musí novinku pozastaviť, inak má na jej prezretie len 6 sekúnd. Manchun Wong pred pár dňami upozornila aj na testovanie četu v hlavnej mobilnej aplikácii Facebooku.

Testovanie nového prepojenia noviniek a príbehov neskôr potvrdil aj hovorca Facebooku. Ten pre portál The Verge uviedol, že funkcia je vo veľmi skorej fáze uzavretého testovania a nie je dostupná verejne. Nie je teda definitívne potvrdené, že podobné zobrazovanie príspevkov nakoniec uvidíme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP