Prebiehajúca pandémia koronavírusu zasiahla vo veľkom merítku aj športové prenosy po celom svete a televízne siete tak prichádzajú s vynaliezavými spôsobmi, ako poskytnúť divákom čo najlepší zážitok. O prekvapenie na prebiehajúcom tenisovom turnaji US Open sa tentokrát postaral Eurosport, ktorý počas neho využíva štúdio Eurosport Cube s rozšírenou realitou a poskytuje tak virtuálne rozhovory s hráčmi, píše SportBible.

Z malej kocky obrovské štúdio

Štúdio Eurosport Cube je výsledkom trojročného vývoja televíznej siete spolu so spoločnosťami White Light a Dimensions, ktorá debutovala na zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu v roku 2018. Ide o „kocku“ s rozmermi 4×4 metrov, ktorá sa skladá z viac ako štyroch miliónov LED pixelov a dokáže tak kombinovať rozšírenú realitu s doplnkovými grafickými prvkami.

Okrem toho disponuje napríklad aj systémom kamier, ktoré automaticky sledujú prítomných moderátorov v priestore a umožňuje im tak interagovať s grafikou či premietanými osobami v 360-stupňovom prostredí pre čo najrealistickejší zážitok.

Televízna sieť sa ju kvôli prebiehajúcim opatreniam proti nákaze COVID-19 rozhodla využiť aj počas tenisového turnaja US Open a moderátorka Barbara Schettová sa tak zo štúdia v Londýne môže pohodlne rozprávať s tenistami v New Yorku, kde sa turnaj odohráva. Prvou z „vyspovedaných“ tenistiek v rozšírenej realite sa pritom stala česká hráčka Karolína Plíšková, ktorej rozhovor si môžeš pozrieť na videu nižšie.

Eurosport má toho v rukáve viac, technológiu ukáže budúci rok

Eurosport po zimných olympijských hrách v Pchjongčchangu štúdio zdokonalil a plánoval jeho druhú generáciu priniesť vo veľkom na prenosy z olympijských hier v Tokiu, ktoré sa mali uskutočniť tento rok, avšak kvôli pandémii boli presunuté na rok 2021.

„Nechceme odhaliť všetky tromfy, s niektorými novinkami si počkáme na budúci rok, kedy bude naše pokrytie obsahovať každú minútu hier a analyzovať množstvo športov. Pri US Open sme však mohli vidieť, že Eurosport Cube dokáže zmeniť spôsob, akým sa fanúšikovia spájajú s tenisom a hráčmi,“ uviedol prezident Eurosportu Andrew Georgiou. 

Do štúdia neskôr „zavítala“ aj aktuálna svetová jednotka mužskej časti športu, srbský tenista Novak Djokovic. Eurosport si pritom na digitalizácií prenosov dáva záležať aj pri iných športoch.

Počas tohtoročných cyklistických pretekov Tour de France totiž spojil sily s populárnym kanálom Global Cycling Network (GCN), aby priniesol fanúšikom každú minútu Tour de France aj na digitálnych platformách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP