Microsoft prednedávnom vydal novú verziu svojho leteckého simulátora, ktorý prešiel obrovskou premenou a priniesol takmer dokonalý zážitok z virtuálneho lietania. Flight Simulator 2020 je dostupný len pre počítače a konzolu Xbox One. Podvodníci sa však cez YouTube snažili ľudí oklamať falošnou verziou pre smartfóny s malvérom. Informoval o tom ESET na Twitteri.

Najnovší letecký simulátor od Microsoftu zožal v hernej komunite veľký úspech a ohromil svojimi prepracovanými detailmi, na ktoré však kladie vysoké hardvérové nároky. Detaily z testovania Flight Simulator 2020 sme priniesli aj v našej recenzii. Hráčov prekvapila hra aj svojimi nárokmi na pamäť. Vyžaduje totiž minimálne 150 GB voľného priestoru v úložisku.

Objavil sa falošný Flight Simulator pre smartfóny. Obsahuje malvér

Tento nový titul bol vydaný len pre počítače a Xbox One. Kvôli jeho náročnosti a spracovaniu je teda nereálne, aby si ho zahrali hráči aj v mobilnej verzii. Ani to však nebránilo podvodníkom v tom, aby sa o tom ľudí snažili presvedčiť. Ako informoval ESET vo svojom tweete, podvodníci šírili infikovanú aplikáciu s malvérom prostredníctvom YouTube videa, kde propagovali aj falošnú webovú adresu.

Na stránke s názvom podobným označeniu hry sa však nachádza škodlivá aplikácia. Po jej nainštalovaní do smartfónu s Androidom alebo iOS následne dôjde k stiahnutiu ďalších aplikácií a zobrazeniu upozornení v prehliadači. Podvodníci zarábajú prostredníctvom falošného Flight Simulatora 2020 práve takouto schémou, kedy po infikovaní zariadenia budú sťahované ďalšie aplikácie.

Pozor na podvodné aplikácie

Samotná webová stránka využíva aj obrázky podobné tým, s ktorými sa môžeme stretnúť v originálnej hre Microsoftu. Po stiahnutí aplikácie sa však budú zobrazovať v prehliadači výzvy na inštaláciu a aktualizáciu pochybných aplikácií. Na sťahovaný súbor zo spomínaného webu pritom používateľa upozorní aj prehliadač Chrome.

Ďalšie články:

Pripomíname, že Microsoft oficiálne nevydal žiadnu mobilnú verziu Flight Simulator 2020 a každá takáto aplikácia pre mobilné zariadenia nie je oficiálnym produktom spoločnosti. Jej inštaláciu rozhodne neodporúčame. V prípade vyššie spomínaného podvodu je najvhodnejšie aplikáciu s malvérom urýchlene odinštalovať zo svojho smartfónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom