Microsoft posledné roky pracoval na novom nástupcovi svojho známeho simulátora. Jeho posledný diel vyšiel ešte pred 14 rokmi, a tak už bol najvyšší čas na predstavenie toho nového. Vývojári doň zahrnuli všetky svetové letiská a prostredie premenili na realistický svet, v ktorom sa môže stať pilotom každý. Hru testujeme už zopár dní aj v našej redakcii.

Počas letov v tomto simulátore sme sa vybrali aj na prelet ponad Bratislavu. Všetky mestá, lokality a jednotlivé prvky prostredia v hre rozmiestňoval Microsoft aj s pomocou umelej inteligencie.

Cieľom bolo čo najvernejšie napodobniť reálny svet na základe satelitných snímok. Vo výsledku sa však nemusia všetky budovy nachádzať na správnych miestach, respektíve nemusia vyzerať tak, ako v skutočnosti.

Bratislava má v najlepšom leteckom simulátore niekoľko nedokonalostí

Pri testovaní sme mali k dispozícii prvotnú verziu hry, ktorá ešte môže obsahovať niekoľko nedokonalostí. Tých sme zaznamenali hneď viacero, no všetky detaily a pocity z lietania v tomto špičkovom simulátore ti prezradíme už o pár dní v našej recenzii.

Zatiaľ však prezradíme, že spomínané budovy mohla umelá inteligencia rozmiestniť skutočne precíznejšie. Jednu z budov sme si totiž pri prelete ponad Bratislavu všimli priamo na moste, kde samozrejme nemá čo robiť.

Ani samotné mesto teda nie je presnou kópiou 1:1 a pri pohľade naň nájdeme viacero odlišností. Microsoft Flight Simulator 2020 je však vo výsledku dokonalým trenažérom pre všetkých, ktorí chcú mať realistický pocit z lietania a navyše v špičkovej grafike. Nároky na hru sú naozaj vysoké, nehovoriac o nárokoch na voľnú pamäť, kde je potrebné mať aspoň 150 GB voľného miesta.

Poď sa však s nami pozrieť, ako vyzerá taký let v tomto simulátore ponad Bratislavu a ako sa s lietadlom pristáva na letisku M.R.Štefánika. Pripomeňme len, že simulátor už v základnom balíku za 70 € ponúka 30 ručne vymodelovaných letísk, takže hráči budú mať naozaj čo robiť, aby preskúmali všetky z nich.

Špecifikácie hardvéru: 

  • CPU: Intel Core i7-9750H (2,60-4,50GHz)
  • GPU: Nvidia RTX 2060 6GB GDDR5
  • RAM: 16 GB DDR4 2 666 MHz
  • SSD: M.2 PCIe SSD 512 GB

Hra bola testovaná na hernom notebooku Asus Zephyrus S. Nastavenia grafiky v hre boli úmyselne znížené „len“ na high-end kvôli nahrávaniu obrazovky, ktoré malo pri ultra nastaveniach problémy.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom