Spoločnosť Energizer, známa hlavne výrobou bateriek predstavila svoj vlastný smartfón s názvom Energizer Power Max P18K Pop. Prináša moderný dizajn, vysúvaciu prednú kameru a batériu, ktorej výdrž sa pohybuje rádovo v niekoľkých dňoch.

Ohľadom predstavenia smartfónov značky Energizer sa toho už veľa popísalo. Skladacia konštrukcia, obrovská batéria či vysúvacia kamera, to je len malá časť toho, na čo nás tento výrobca nalákal. Viaceré zdroje pritom potvrdili, že na MWC 2019 v Barcelone, ktoré sa začne už o niekoľko dní, bude predstavených až 25 rôznych modelov. Jeden z nich, Power Max P18K Pop, je už na svete a ponúka špecifikácie, aké nikde inde nenájdeš.

18 000 mAh batéria schopná nabíjať iné zariadenia

Ak si rozmýšľal nad tým, čo značia čísla v názve telefónu, tak možno ostaneš prekvapený. P18K totiž znamená kapacitu batérie, ktorá je obrovských 18 000 mAh. Ide o nadpriemernú hodnotu, ktorú nenájdeme ani v tabletoch či notebookoch. To sa samozrejme odzrkadľuje aj na výdrži, kde výrobca sľubuje 4 dni nepretržitého prehrávania hudby, 2 dni prehrávania videa či 50 dní pohotovostného režimu. Samozrejme tu nechýba rýchle nabíjanie (18W), ktoré je v tomto prípade viac než dôležité. So smartfónom môžeš navyše nabíjať aj iné zariadenia a príslušenstvo. Jeho hrúbka je pritom len 18 mm.

Zaujme tiež vysúvacia konštrukcia predného fotoaparátu, kde sa nachádzajú až dve predné snímače, s rozlíšením 16 a 2 MPx. Počtom snímačov sa nešetrilo ani na zadnej strane, kde si miesto našli až tri snímače v kombinácii 12 + 5 + 2 MPx, pričom maximálne rozlíšenie nahrávaného videa je len 1080p.

Displej má veľkosť 6,2″ a má FullHD rozlíšenie. Najviac kontroverznou časťou je určite procesor, kde je použitý MediaTek Helio P70, čo môže odradiť drvivú časť potencionálnych kupcov. Nahrádza ich 6 GB RAM a 128 GB vnútorná pamäť s podporou microSD kariet.

Prečítaj si tiež
Skladací model, 18 000 mAh batéria či výsuvná kamera. Energizer chystá predstavenie unikátnych smartfónov

Systémom je Android 9.0 Pie a poteší aj USB-C. Sklame však absencia 3,5 mm audio jacku. Energizer Power Max P18K Pop sa začne predávať až v júni tohto roku, pričom cena nie je zatiaľ známa. Viac informácií sa očakáva na MWC 2019, kde má byť predstavených ďalších 25 modelov značky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom