Tesla predstavila svoj dostupný Model 3 ešte v júli minulého roka. Táto novinka mala predstavovať inovatívny elektromobil pre širokú verejnosť a po dlhom čase sa spoločnosti podarilo zlepšiť jeho výrobný proces. Elon Musk pred pár dňami podľahol všetkému stresu z problémovej výroby Tesly Model 3 a po ďalšom zastavení výrobnej linky si zúfalo udieral hlavu o auto.

Už od premiéry Modelu 3 sa Tesla potýkala s jeho problémovou výrobou, ktorá nespĺňala najmä kvantitatívne požiadavky a spoločnosti sa nedarilo dosiahnuť požadovaný cieľ. Na Elona Muska sa tak valila vlna kritiky, no napriek tomu sa nevzdal a nakoniec sa jeho firme podarilo dosiahnuť cieľ 5 000 vyrobených kusov Modelu 3 za jediný týždeň. To však prišlo až takmer rok po predstavení tejto dostupnej elektrickej novinky.

Chyba, ktorá Muska poriadne vytočila

Nedostatky však výrobu neopúšťajú ani po toľkých mesiacoch a najnovší problém Elona Muska poriadne rozhneval. CEO Tesly sa po príchode do výrobnej haly zaujímal o zastavenie výrobnej linky. Jeho manažéri mu prezradili, že sa linka zastavila kvôli senzorom, ktoré ju vypli zakaždým, keď sa k nej priblížil človek.

Táto chyba tak v krátkom momente Muska nahnevala a kvôli všetkému stresu a tlaku si začal podľa svedkov búchať hlavu o auto. Našťastie však mal bezpečnostnú prilbu. Systém, ktorý mal podľa manažérov zastavovať výrobnú linku, bol podľa hovorcu spoločnosti prebytočný a modifikovaný po testovaní bezpečnostnými expertmi. Informoval portál The Wall Street Journal.

Nenechaj si ujsť
Elektrickú Teslu Semi si už vyskúšali prví zákazníci. Prišla aj úvodná pochvala

Produkcia Modelu 3 je pre Teslu kľúčová. Každá odstávka výroby spôsobuje spoločnosti veľké škody, ktoré sa len ťažko doháňajú. Elon Musk však nie je podľa všetkého silným zástancom bezpečnostných prvkov vo výrobnej hale. Portál Reveal už pred časom upozornil na fakt, že CEO Tesly odmietol nechať vyznačiť rizikové miesta vo výrobe žltou páskou, pretože on sám nemá rád žltú farbu. Rovnako však vo výrobe majú chýbať aj ďalšie bezpečnostné prvky. Tie nie sú nainštalované kvôli tomu, že sa Muskovi jednoducho nepozdávali.

Zobraziť celú galériu (2)
Elon Musk / Instagram

Výroba Modelu 3 musí napredovať, aby spoločnosť mohla vykazovať zisky. Desiatky tisíc zákazníkov stále ešte na svoj Model 3 čakajú. Mnohým z nich však došla trpezlivosť a svoje objednávky zrušili. Dôkazom toho, že sa Tesle darí plniť plán a vyrábať stále viac kusov tohto elektromobilu, sú aj preplnené parkoviská. Na nich sú skladované tisícky týchto čerstvo vyrobených áut, ktoré čakajú na dodanie svojim majiteľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú