Najznámejší výrobca elektromobilov súčasnosti sa ešte prednedávnom potýkal s veľkými problémami pri výrobe svojho dostupného Modelu 3. Veľký pokrok nastal po navýšení výroby, odkedy schádza z výrobnej linky spoločnosti omnoho viac kusov. Čerstvo vyrobené Modely 3 musí teraz Tesla kvôli nedostatku miesta umiestňovať na rôznych parkovacích plochách v Kalifornii.

Ešte pred pár mesiacmi sme neustále slýchali informácie o zložitej situácii, v ktorej sa Tesla nachádzala pri výrobe Modelu 3. Elon Musk všetky tieto problémy nepopieral, no neskôr sa spoločnosti začalo dariť a zvýšila produkciu tohto elektromobilu. Výkonný riaditeľ Tesly sa neskôr pochválil, že firma sa odteraz stáva skutočnou automobilkou. Z pôvodných čísel sa jej totiž podarilo dosiahnuť produkciu 5 000 kusov Modelu 3 týždenne.

Tesla potrebuje pre svoje elektromobily viac miesta

Viac vyrobených elektromobilov však musí Tesla aj niekam umiestniť. Doteraz na to využívala svoje parkovisko vo Fremonte, no to sa začalo zapĺňať rýchlejšie, než sa zdalo. Málo miesta pre „odkladanie“ novovyrobených kusov teraz potvrdili aj fotografie na Twitteri. Tie odhaľujú tisíce Modelov 3, ktoré sú zaparkované nielen vo Fremonte, ale už aj v meste Lathrop v Central Valley a v Burbanku neďaleko Los Angeles. Tieto parkoviská sú však pre elektrický Model 3 len prechodným domovom predtým, než sa dostanú k svojim novým majiteľom.

Nenechaj si ujsť
Tesla potvrdila výraznú stratu vo svojom pracovnom tíme

Po tom, čo sa produkcia tohto modelu zvýšila až o 2 000 kusov týždenne v porovnaní s minulým rokom, musela Tesla nové kusy niekam umiestniť. Tento fakt potvrdil aj hovorca spoločnosti pre portál Business Insider.

Využívame Lathrop ako centrum pre autá, ktoré sú zákazníkom dodávané do iných miest. Ako naše dodávky rastú, očividne tu budeme mať ešte viac áut.“ – vyjadril sa hovorca Tesly pre Business Insider.

Nedostatkom Tesly však je, že nemá po krajine rozostavenú sieť dodávateľov, ktorí by vyrobené autá odoberali a predávali zákazníkom. Spoločnosť má len sieť predajní, kde si zákazník môže svoj nový elektromobil prísť objednať, Tesla ho vyrobí a potom ho upozorní, že jeho objednávka je pripravená na vyzdvihnutie. Ostatní veľkí výrobcovia automobilov však majú logistiku omnoho viac prepracovanú. Pokiaľ chce zákazník nové auto, stačí, ak si vyberie niektoré zo skladových zásob, ktoré sú neustále dopĺňané.

Nové objednávky len tak pribúdajú

Tesle však neprekáža ani nedostatok parkovacích miest pre nové kusy. Ešte nedávno sa špekulovalo, že kvôli tomu spoločnosť zastaví predobjednávky Modelu 3. Tieto správy neskôr Elon Musk vyvrátil a na Twitteri sa navyše pochválil, že len za minulý týždeň bolo prijatých ďalších 5 000 objednávok. S rastúcou výrobou však časom Tesla bude musieť prepracovať svoj skladovací systém, ktorému pomaly dochádzajú kapacity.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom